Štafety a sprint na Žatecku

Další dvě kola Českého poháru štafet a jedno kolo žebříčku A se konala poslední květnový víkend pod taktovkou pražské Kotlářky. Oba štafetové závody se konaly v terénu MČR na klasické trati z roku 2003, který je kombinací prudkých svahů s vrstevnicovými detaily a náhorních plošin. Pořadatelé zvolili i stejné centrum závodů - fotbalové hřiště v obci Kroučová. Tratě sobotního závodu využili východní část závodního prostoru. Z choceňských štafet se nejvíce dařilo starším dorostencům (Láďa + Tomáš + Michal), kteří obsadili 14. místo. Solidní závod zaběhly starší dorostenky (Jana + Verča + Štěpánka), které skončili na 23. příčce. Závod se vůbec nepovedl mužům (Martin + Ondra + Vojta).
V sobotu odpoledne se běžel sprint v Žatci. Tratě závodníky provedly historickým centrem města ležícím na ostrohu nad Ohří a pod ním ležícím sídlištěm. Tratě většiny kategorií nebyly mapově moc náročné a tak o výsledku rozhodoval především běžecký výkon. Výbornou formu si drží Tomáš, který vybojoval 3. místo (H16A), výborně běžel i devátý Láďa (H18A) a pětadvacátý Vojta (H21A). Ostatní skončili hluboko v poli poražených: Martin 17. (H20A), Jana 37. (D16A), Verča 34. (D18A) a Ondra 50. (H21A).
Nedělní štafety nabízely stejný terén jako předcházející den, tentokráte v západní části závodního prostoru. Výborným výkonem (především na prvních dvou úsecích) se opět prezentovali naši dorostenci (Tomáš + Láďa + Michal) obsadivší 11. místo. Na stejné pozici jako v sobotu skončila děvčata v kategorii D18 (Jana + Verča + Štěpánka). Mužská štafeta ve složení Ondra + Martin + Pavel obsadila po zlepšeném výkonu ucházející 28. pozici.
Žebříčky pokračují dalšími závody nedaleko Třebíče a Jičína už nadcházející víkend.