Štafetový víkend v Šumperku

Český pohár štafet pokračoval dvěma závody v Jeseníkách, sprint se běžel v historickém centru Šumperka.

Prvním závodem víkendu byl sprint, jehož tratě křižovaly jádro města Šumperk. Tomáš Křivda v kategorii H20A zvítězil, další pěkné výkony předvedli Láďa Semrád (27. v H21E), Vojta Grundman (10. v H21A), Jana Semrádová (9. v D20A), Veronika Chaloupková (14. v D21A) a Lenka Křivdová (1. v D45C).

Odpoledne se zatáhlo, ochladilo a začalo pršet, terén byl kopcovitý ale orientačně spíše jednodušší. Naše mužské áčko ve složení Láďa Semrád, Vojta Grundman a Tomáš Křivda vybojovali výborné 10. místo, béčko (Michal švadlena, Ondra Pešek a Honza Sháněl) dokočilo 36. Lenka Křivdová, Jana Semrádová a Verča Chaloupková se umístili na 22. místě mezi ženami.

V neděli za stále deštivého počasí se závodníci podívali do zajímavější části terénu. Naše áčko v obměněné sestavě (Tomáš Křivda, Láďa Semrád a Honza Sháněl) zopakovalo vynikající výkony a dokončilo na 11. místě, béčko (Michal švadlena, Ondra Pešek a Pavel Švadlena) bralo body za 38. místo. Ženy ve stejném složení jako v sobotu také zopakovaly slušný výsledek - tentokrát obsadily 24. místo.