zb19covergraphic

Plánek centra závodu

zb19 planek cz

Plánek příjezdu, ubytování a restaurací

Na přiloženém plánku najdete vše potřebné ohledně příjezdu na závody, kdy kromě tradičního auta či autobusu můžete použít i služby kolejové. Nádraží na hlavní trati Praha - Ostrava je pouhé 2km pěšky od centra závodu. Na plánku dále naleznete důležité či zajímavé informace pro ubytované v Chocni.

zb19 planek prijezdu

Nové mapy

Náš oddílový kartograf Honza Sháněl pro Vás připravil 7 km2 nové mapy. Na základě laserscan podkladů (DMR 5G), za pomoci tabletu, GPS a OCADu tak vznikly pro víkendový dvojzávod hned tři nové mapy s grafikou Martina Křivdy, které následně vytiskla tiskárna Reklamy Jilemnice. Dvě pro sobotní klasiku s názvem Dívčí doly 15 resp. 10 (A4 1:15 000 a A3 1:10 000) a jedna pro nedělní middle se jménem Veranda (A4 1:10 000).

Mapu vám teď ještě neukážeme, tu uvidíte poprvé v sobotu po poledni uprostřed lesa, alespoň Vám můžeme ukázat jaká jich je pěkná hromádka nebo náhled na grafiku.

hromadka map zb divcidoly slepa veranda slepa

Staré mapy

Východní konec Chvojeneckých lesů, tahnoucích se desítky kilometrů od Hradce Králové až k Chocni, je mezi orienťáky znám dlouhá desetiletí. Hradubická rovina zde přechází v protáhlý, smrky, borovicemi, dubem či lípou zalesněný svědecký hřbet krytý říčními štěrky a písky spodnopleistocenní terasy Tiché Orlice. V samotném východní špici toho hřbetu se pak nachází množství erozních údolí a údolíček, která vytvářejí vrstevnicově parádní prostor pro orientační běh. První mapa pro OB zde vznikla již před více než padesáti lety a názvy jako U tří pánů či Čertův dub, zná asi většina nejen východočeských veteránů a veteránek.

Zde vám nabízíme k průzkumu seznam starých map závodního prostoru:

Újezd u Chocně Memoriál T.Poláčka Čertův dub U tří pánů východ Čertův dub Dívčí doly
Újezd u Chocně (1968) Memoriál T.Poláčka (1970) Čertův dub (1974) U tří pánů východ (1987) Čertův dub (1992) Dívčí doly (1997)

 

A zde pak ještě seznam map novějšího data, které pokrývají západní část prostoru sobotní klasiky:

 Písák Fromanka   Hluboká
 Písák (2011)  Formanka (2012)  Hluboká (2015)

Prostor závodu

Ukázka mapy

zb ukazka mapy

Partneři ČSOS:

ČSOS ToiToi T mapy SporticusZaket

Partneři K.O.B. Choceň:

Město Choceň Iveco Bus Labeta Starmon Chonet Ekometal De Heus PSP Izoterm Composite Airplanes Lesy ČR Concept Pardubický pivovar Izosan