10. kolo VčP

V sobotu 5. září pokračoval 10.kolem Východočeský pohár v Křivicích. Pořadatelé z Týniště připravili klasickou trať se dvěma starty: menší děti běhaly na mapě Pod Křivinou se startem hned u centra závodu (místní hřiště), terén měly rovinatý se spoustou cestiček. Všichni ostatní si na start vyšlápli přes 2 km na mapu Křivina, kde už byl terén značně členitý s hlubokými údolími, hustníky a pasekami.

Počasí bylo chladné, honily se temné mraky, ale nakonec nepršelo. Ve výsledcích byli běžci z našeho oddílu rozhodně vidět. Čtyřikrát 1.místo: Michal Švadlena (H10N), Martin Křivda (H14C), Pavel Švadlena (H21D), Jirka Švadlena (H55C), třikrát 2.místo: Káťa Chaloupková (D10N), Lenka a Ivan Křivdovi (D35C,H35D). A třetí místo přidala Lenka Chaloupková v D35D. Pochvalu zaslouží Zuzka Jelínková za 4.místo při své premiéře v D10N i Jana Semrádová za první start v kategorii D10C. A škoda, že Tom Křivda svůj čas nezjistil, protože nevyčetl čip a Ivan mu s ním ujel.
Po závodech odjeli Verča Chaloupková, Láďa Semrád, Vláďa Janeba a Martin Křivda na soustředění talentovaného žactva do Liberce. V neděli se zúčastnili závodu tříčlenných štafet v Novém Městě pod Smrkem za východočeskou oblast. Martin běžel 3.úsek vítězné štafety VCO1, Vláďova štafeta VCO2 skončila třetí. Verča s Láďou jeli sbírat zkušenosti, Verče se její první start povedl, Láďa udělal jednu větší chybu.
Další kolo VčP se uskuteční 26.9.2009 v Borovničce, více na stránkách závodu.