Mistrovství České republiky na krátké trati v Lipnici nad Sázavou

Dějištěm letošního šampionátu na krátké trati byl lesní prostor severně od Lipnice nad Sázavou.

Tento prostor byl již několikrát pro závody v orientačním běhu využit a tak všichni závodníci věděli, na co se mají připravit - pozůstatky těžby žuly, jámy, zatopené lomy, výsypky a kamenná pole, tyto orientační lahůdky byly doplněny hustníkovými pasážemi s nízkou viditelností. To vše slibovalo orientačně náročný závod, kde bude ale hrát roli i schopnost rychlého běhu na těžké podložce. V sobotním semifinále se zástupcům choceňského oddílu dařilo, do A finále postoupilo sedm dorostenců a juniorů (což je klubový rekord) a tři veteráni.

Nejlepšího finálového výsledku dosáhl Láďa Semrád pátým místem v juniorech a Justyna Kostrzewska místem šestým v juniorkách. Další cenná umístění získali Jana Semrádová (7. v D18), Verča Chaloupková (16. v D20), Stanisław Kurzyp a Michal Švadlena (10. a 11. v H16). Starší dorostenec Tomáš Křivda, naše největší medailová naděje, vynechal kontrolu a tím se připravil o další zlatou medaili z republikového mistrovství. Náš oddíl ale neodjel s prázdnou, vítězkou veteraniády v kategorii D45 se stala Lenka Křivdová.

Pořadatelé z klubu Orientačních sportů Nové Město na Moravě dokázali uspořádat nádherný šampionát, který vysílala Česká televize v přímém přenosu.

Výsledky

Foto

Pořad České televize

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top