Habina camp

Oddílové soustředění o velikonočních prázdninách se v letošním roce konalo v turistickém centru Habina u Vidnavy. V průběhu pěti dnů se vystřídalo na campu okolo třiceti choceňských orientačních běžců.

Vedoucí soustředění Honza Sháněl připravil se svými pomocníky výborné tréninky v terénech loňského Mistrovství Evropy dospělých. A i když předpověď počasí nebyla příliš příznivá, nakonec všechny tréninky proběhly bez deště, za chladného, ale občas i slunečného počasí.

Program:

  • čtvrtek odpoledne: Seznamovák (stavitel Martin Křivda) - seznámení s typem terénu, charakterově spíše klasika. Na závěr SIčák (microsprint).
  • pátek dopoledne: Seběhy - (stavitel Ondra Pešek) - výběhy po cestě, následně mapový seběh cca 1,5km. Cílem bylo ustát mapování ve velké rychlosti, v ne zrovna ideálním fyzickém stavu.
  • pátek odpoledne: Kombotech (stavitel Tomáš Křivda) - střídání základních technik na speciální mapě - vrstevnicovka (pouze hnědá), držení vrstevnice, náběhy buzolou, koridor, middlík, švýcárna domů.
  • sobota dopoledne: Middle (stavitel Honza Sháněl) - závodní middle na plnohodnotné mapě v maximálním tempu.Tato krátká trať byla zároveň oddílovým přeborem. V mužské kategorii vyhrál Láďa Semrád, druhý doběhl Tom Křivda a třetí skončil Martin Křivda. V ženách vyhrála Jana Semrádová před Lenkou Křivdovou a třetí Štěpánkou Shánělovou.
  • sobota odpoledne: Společný výběh na Venuššiny misky, příp. individuální program.
  • sobota večer: VuřtNOB (stavitel Míša Švadlena) - Kdo si zaslouží Vuřta? Kdo přežije? survival night-o
  • neděle dopoledne: Americké štafety (stavitel Pavel Švadlena) - opět po roce velmi prestižní závod. Již tradiční losování závodníků z výkonnostních košů a později i sázkové tipy vyvolaly velké diskuze mezi účastníky i fanoušky jednotlivých dvojic. Jasným vítězem se stali Jana Semrádová a Vojta Grundman. Druzí doběhli Michalové Pátek a Korbel, třetí místo získali Veronika Chaloupková a Honza Sháněl.
  • neděle odpoledne: Vrstevnicovka (stavitel Láďa Semrád) - vrstevnicový trénink v horském svahu. Opět výrazně zjednodušená mapa :) Na závěr SIčák.
  • pondělí dopoledne: Paměťák (stavitel Honza Sháněl) - cílem bylo ustát celkem 17 kontrol, na každé kontrole následující postup.

Ve spolupráci s IOF byl testován nový formát sprintové disciplíny s názvem Chasing "Habina" sprint. Závod začíná sprintovou kvalifikací do následného finále. Zde vybíhají závodníci v obráceném pořadí, tzn. že nejlepší z kvalifikace startuje poslední a stíhá své soupeře. Vítězem je běžec první v cíli. V premiéře tohoto sprintového závodu se jím stal Martin Křivda. Video je ke zhlédnutí zde.

 

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top