CHC TT camp Jizerky 2020

Také druhé týdenní soustředění K.O.B.Choceň bylo motivováno sbíráním bodů do běžecké soutěže TrailTour. Lokace do oblasti Jizerských hor ale zároveň vybízela k většímu zapojení mapových tréninků. Výsledný program tak byl vyváženou kombinací obou disciplín a chybět nemohly ani regeneračně-poznávací výlety po okolí.

Číst dál...

CHC TT camp Beskydy 2020

Na začátku července proběhlo první letošní klubové soustředění. Prvotním impulsem pro uskutečnění pobytu v srdci Vsetínských Beskyd byla dlouhodobá běžecká soutěž, zvaná TrailTour 2020 (více zde) a velká koncentrace hodnocených etap právě v kopcovaté oblasti na samotném východě republiky.

Číst dál...

REKAPITULACE SEZONY 2019

Přehled nejlepších výsledků členů našeho oddílu v Mistrovství světa juniorů, Mistrovství Evropy, Mistrovstvích ČR a celoročních soutěžích.

Číst dál...

Závody v orientačním běhu po dvaceti letech znovu v Dívčích dolech

Po více než dvaceti letech se orientační běh vrátil do oblasti Dívčích dolů v Chocni, první zářijový víkend tam Klub orientačního běhu Choceň pořádal 5. a 6. závod Žebříčku B-Čechy.

Číst dál...

Rekapitulace sezony 2018

Přehled nejlepších výsledků členů našeho oddílu v Mistrovství světa juniorů, Mistrovství Evropy, Mistrovstvích ČR a celoročních soutěžích.

Číst dál...

„Veranda“ již po šestadvacáté

Vždy první prosincovou neděli se na Velké Verandě u Chocně sejdou běžci a poměří svoji aktuální výkonnost na velmi náročné trati, která je pro všechny kategorie stejná. Měří 4300 metrů a vede převážně po lesních pěšinách a cestách a závodníci na ni překonávají značné převýšení. Tradičního závodu, který je každoročně uspořádán orientačními běžci z K.O.B Choceň, se letos zúčastnilo více jak 400 závodníků.

Číst dál...

Rekapitulace sezony 2017

Přehled nejlepších výsledků členů našeho oddílu v Mistrovství světa juniorů, Mistrovství Evropy, Mistrovstvích ČR a celoročních soutěžích.

Číst dál...

Choceňská reprezentace

6. červen byl očekávaným datumem pro mládežnické reprezentanty, jejich trenéry a fanoušky jako datum, kdy se rozhodne o nominacích na vrcholné juniorské a dorostenecké akce letošního roku. Reprezentační trénéři dnes odtajnili výběry pro Mistrovství světa juniorů a Mistrovství Evropy dorostu a mezi reprezentační osmadvacítkou jsou hned tři jména z choceňského klubu orientačního běhu.

Číst dál...

Dny orientace v přírodě v Chocni

Klub orientačního běhu Choceň Vás zve v rámci oslav 790 let založení města Chocně na "Veřejný závod pro začátečníky". Závod se koná v neděli 11. června 2017 od 9:30 do 11:30 na hřišti u hasičárny. Závod je zařazen do kalendáře Dnů orientace v přírodě v roce 2017.

Číst dál...

Habina camp

Oddílové soustředění o velikonočních prázdninách se v letošním roce konalo v turistickém centru Habina u Vidnavy. V průběhu pěti dnů se vystřídalo na campu okolo třiceti choceňských orientačních běžců.

Číst dál...

Malá cena Velké verandy 2016

V neděli 4.prosince jsme pořádali již 24.ročník tohoto lesního krosu. Za pěkného mrazivého počasí (-1°C, zataženo, bez srážek či sněhové pokrývky) se na trať vydalo 391 závodníků.

Číst dál...

Rekapitulace sezony 2016

Přehled nejlepších výsledků členů našeho oddílu v Mistrovství Evropy, Mistrovstvích ČR a celoročních soutěžích.

Číst dál...

Nejlepší sportovci okresu Ústí nad Orlicí

Anketa "Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí" za rok 2015 se konala 11. ledna. Datum plný jedniček byl velmi příznačný. Vyhlašovali se totiž jedničky ze všech sportovních odvětví. 

Číst dál...

Rekordní „Malá cena Velké Verandy“

Adventní období kolem svátku svatého Mikuláše patří v Chocni již tradičně i sportovcům. Malá cena Velké Verandy, lesní kros v náročném kopcovitém terénu, je rok od roku stále vyhledávanější akcí. Letošního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 462 závodníků. Skvělé ohlasy běžců jsou jistě výbornou motivací pro pořadatele z Klubu orientačního běhu Choceň do pořádání dalších ročníků Malé ceny Velké Verandy.

Číst dál...

Rekapitulace sezóny 2015 z pohledu výsledků

Přehled nejlepších výsledků členů našeho oddílu v Mistrovství Evropy, Mistrovstvích ČR a celoročních soutěžích. 

Mistrovství Evropy dorostu - Rumunsko
Do české reprezentace byl v letošním roce zařazen mladší dorostenec Tomáš Křivda. Na Mistrovství Evropy si vedl výborně a obsadil 6. místo v klasice i ve sprintu a 7. místo se štafetou. 

Číst dál...

Orientační běžci v lesích u Hluboké

Předposlední kolo Východočeského poháru v orientačním běhu uspořádali pořadatelé z K.O.B Choceň v Hluboké první listopadovou neděli. Nádherné podzimní počasí přilákalo více jak 800 běhu chtivých sportovců, kteří se poměřili při hledání oranžovobílých lampiónů ve velmi rozmanitém lesním terénu. Centrem závodu se stala krásná louka u Hluboké, která umožnila pořadatelům poskytnout závodníkům velký komfort (blízké parkoviště, start i cíl závodu, občerstvení i ostatní zázemí, které je nutné pro tak velký počet startujících).

Číst dál...

Tomáš Křivda míří na Mistrovství Evropy

Přestože nezaběhl kvalifikační závody úplně dle svých představ, byl Tomáš Křivda, člen choceňského klubu orientačního běhu, nominován mezi čtveřici mladších dorostenců, která nás bude reprezentovat poslední červnový víkend na mladežnickém Mistrovství Evropy, které se koná v kulturním centru Transylvánie, v rumunské Kluži.

Číst dál...

Soustředění v Petříkovicích

Po slunečných závodech Východočeského poháru v Horním Javoří se „nejsilnější“ jádro oddílu, při absenci dorostu, kteří se soustředili v jiných výcvikových kempech, přesunulo do Petříkovic, aby zde potrénovalo v obtížných terénech. Ubytování zajistil Michal ve velmi příjemném penzionu Jaroslav, který se stal na tři dny naším domovem. Odtud jsme vyráželi na jednotlivé tréninky a zvyšovali tak svou fyzickou i mapovou připravenost.

Číst dál...

Co jsme dělali v zimě?

Nezaháleli jsme. Chodili jsme do tělocvičny, běžecké tréniky byly společné nebo individuální několikrát týdně. Došlo i na běžky a několik nočních i denních OB tréniků postavených v lese. Naši členové se zúčastnili těchto akcí:

Číst dál...

Celoroční soutěže orientačního běhu v roce 2014

Přehled nejlepších výsledků členů našeho oddílu v celoročních soutěžích.

Číst dál...

Back to Top