CHC TT camp Beskydy 2020

Na začátku července proběhlo první letošní klubové soustředění. Prvotním impulsem pro uskutečnění pobytu v srdci Vsetínských Beskyd byla dlouhodobá běžecká soutěž, zvaná TrailTour 2020 (více zde) a velká koncentrace hodnocených etap právě v kopcovaté oblasti na samotném východě republiky.

Absolvování takzvaného TTčka tak byl každodenní nejzásadnější bod programu. Kromě toho se ale našel prostor i na jiné aktivity. Pro jediného účastníka z řad talentované mládeže, Vojtu Šimka, byly uspořádány dva mapové tréninky, jedním z vrcholů týdne byla tradiční Habina, opět výborně uspořádaná Honzou Shánělem. A ti, kdo se zrovna necítili na některou z etap, či jim po etapě zbylo dost energie, využívali převážně slunečného počasí k pěším i cyklovýletům přímo od chalupy i v okolí etap. Cílem těchto výletů byly například rozhledny na Velkém Javorníku a na Velké Čantoryji, zřícenina hradu Lukov, či ZOO Lešná, vhod přišla i přehrada Bystřička.

Samotný program TTček byl dost nekompromisní a každý den čekala na běžce jiná kopcovatá výzva. Osazenstvo dvou aut se už cestou rozehřálo (díky otevřeným pasážím a jasnému a teplému počasí) na krátkém, ale velmi nepříjemném výběhu Petřkovické hůrky poblíž Valašského Meziříčí. Druhý den odpoledne, poté, co dorazila většina účastníků, byla na programu poměrně svižná patnáctka u Lukova, bohužel poznamenaná několika navigačními problémy v rozmezí od 1 minuty až po 13 kilometrů. Třetí den patřil prvnímu z půlmaratonů, ‚domácí‘ etapa kolem Vsetína po ‚nebeském trailu‘ a ‚asfaltových dudách‘ potěšila především perfektně zorganizovanou občerstvovací stanicí pod vrcholem Cábu. V úterý jela početná výprava do Frenštátu pod Radhoštěm pokořit 428 schodů podél skokanského můstku Jiřího Rašky. Ve výsledcích nejkratší etapy soustředění se nachází 15 choceňáků, což je zajisté obdivuhodný výkon. Hned další den byla v plánu další chuťovka. Hraniční půlmaraton po hřebeni Javorníků možná nebudil svými parametry takový respekt jako jiné etapy, ale díky bonusu za absolvování po 22. hodině večerní, vytrvalému dešti a pravé horské mlze a tmě se jistě nesmazatelně zapsal do hlav účastníků. Na odpočinek ale nebylo mnoho času. Ve čtvrtek se běžela ‚regenerační‘ patnáctka na Tesáku, která zaujala silně rozbahněnou cestou v závěru. Někteří zapadli až téměř po pás. A vše tak směřovalo k zlatému hřebu kempu. Poslední z půlmaratonů, tentokrát po hřebeni Slezských Beskyd a s více než 1100 metry převýšení, za velmi horkého počasí absolvovali 4 stateční. V den odjezdu už zbývalo jen se vymáčknout z posledních zbytků sil při krátkém výběhu na Janovu horu nad Vizovicemi.

Takto nabitý itinerář v součtu obsahoval 99 km a 4360 m převýšení (podle údajů z webu TT) a mezi účastníky kempu se nakonec našli dva běžci, Pavel Švadlena a Láďa Semrád, kteří zapsali všechny kilometry. Řada dalších pak vynechala pouze jednu nebo dvě etapy, aby zabránili případným zdravotním komplikacím z přetížení.

Další soustředění následuje už na začátku srpna a vzhledem k blížící se podzimní sezoně je v plánu doplnit TTčka o větší množství mapových tréninků.

Fotky ve fotogalerii. Den první, druhý, třetí, čtvrtý, pátý, šestý, sedmý a osmý.

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top