CHC TT camp Jizerky 2020

Také druhé týdenní soustředění K.O.B.Choceň bylo motivováno sbíráním bodů do běžecké soutěže TrailTour. Lokace do oblasti Jizerských hor ale zároveň vybízela k většímu zapojení mapových tréninků. Výsledný program tak byl vyváženou kombinací obou disciplín a chybět nemohly ani regeneračně-poznávací výlety po okolí.

Zatímco běžeckých výzev se účastnili především zkušení běžci, mapové tréninky cílily na početnou skupinu žáků a jejich seznámení s náročnějším typem terénu, s jakým se během závodů Včp zatím nesetkali.

V pondělí počasí příliš nepřálo, a tak proběhl pouze krátký TT výsadek v písčitém lese u Hamru na Jezeře a procházka po nejbližším okolí ubytování v Albrechticích v Jizerských horách. Následující den pak byl v plánu výstup/výběh na Ještěd. Plán byl dodržen, i když je samozřejmě škoda, že za pošmourného počasí. V horních partiích kopce tak byla neproniknutelná mlha a silný vítr a účastníci tak přišli o impozantní výhledy. Cestou domů ještě někteří zájemci otestovali areál pevných kontrol poblíž libereckého Lesního koupaliště. Ve středu už bylo opět jasno a teplo, takže nastal ideální čas na panoramatickou etapu z Horních Míseček přes pramen Labe, Voseckou boudu a Kotelní jámy. Méně zdatní běžci, kteří si netroufli na 19,5 km po hřebenech, navštívili protrženou přehradu a na odpoledne byl připraven první z tréninků na mapě z ŽA 2016. Další den byl dnem volna, alespoň z pohledu Ttček. Účast na mapovém tréninku poblíž rozhledny Slovanka tak byla téměř maximální, pouze jedno auto se vydalo za hranice objevovat velmi náročný terén v Jakuszycích, oblíbený nejen trenéry českých i polských reprezentací. V pátek ráno se TT skupina vydala dobýt vrch Kozákov, ideálně dříve, než udeří vedra. Vrchol padl, ale vedrům se nikdo nevyhnul. Ostatní vysokým teplotám čelili v údolí Černé Desné koupáním a procházkou kolem vodopádů. Odpoledne se opět jelo na mapu ke Slovance. Šestý den byl hodně nabitý. Ráno etapa na předměstí Jablonce nad Nisou, v poledne prestižní americké štafety a hry, pak koupání v Josefově Dole, velké finále opět skvělé Habiny a závěrečné posezení u ohně. Štafety vyhrála dvojice Michal Pátek-Vojta Šimek, ale i ostaní ukázali, že se během těch několika dnů zlepšili v orientaci v novém typu terénu, který klade velké nároky na plánování a pečlivý výběr jasných a výrazných navigačních bodů. V neděli, cestou domů, čekala ještě rychlá etapa na Branžeži a obligátní koupání v Komárovském rybníce.

Velký dík všem, kdo se starali o organizaci mapových tréninků, dalších denních i večerních aktivit a také ranních snídaní.

Fotky ve fotogalerii. Den první, druhý, třetí, čtvrtý, pátý, americké štafety, šestý a sedmý.

 

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top