„Veranda“ již po šestadvacáté

Vždy první prosincovou neděli se na Velké Verandě u Chocně sejdou běžci a poměří svoji aktuální výkonnost na velmi náročné trati, která je pro všechny kategorie stejná. Měří 4300 metrů a vede převážně po lesních pěšinách a cestách a závodníci na ni překonávají značné převýšení. Tradičního závodu, který je každoročně uspořádán orientačními běžci z K.O.B Choceň, se letos zúčastnilo více jak 400 závodníků.

Letošní suché podzimní počasí a v týdnu před závodem i mrazivé počasí, zapříčinilo velmi pevnou a tím pádem i velmi rychlou trať, a tak si mnoho závodníků vylepšilo svůj osobní rekord. Byly překonány i traťové rekordy v obou hlavních kategoriích. V mužích zvítězil Jan Janů, který trať doslova prolétl v neuvěřitelném čase 14:45. Také vítězka hlavní ženské kategorie Adéla Stránská dosáhla nejlepšího času mezi ženami v celé historii závodu. Její čas se zastavil na 17:28.

Na velmi náročné trati se neztratili ani choceňští orientační běžci. Skvěle zaběhli Tomáš Křivda – 2. místo (15:31) i Ladislav Semrád – 6. místo (16:33). Mezi muži nad 70 let zvítězil Jirka Švadlena. V barvách choceňského oddílu se na startu objevily i polské posily. Mezi dorostenkami nenalezla konkurentku Agnieszka Mazurek, v dorostencích byl Staš Kurzyp bronzový. Třetího místa dosáhl v mužích nad 60 let Romek Guga.

Závod by nebyl možný uspořádat bez finanční podpory. Poděkování patří firmám Autoneum, Chonet, IvecoBus, Labeta, Lesy ČR a Starmon. Oddíl K.O.B Choceň také velmi děkuje městu Choceň i Technickým službám za pomoc při zajišťování závodu a za podporu České unii sportu. Ceny pro nejlepší věnovaly firmy Choceňská mlékárna, pivovar Pernštejn, Skimen a Avicenum.