Zimní příprava Toma Křivdy

Závodník Klubu orientačního běhu Choceň, Tomáš Křivda, zahajuje již druhý rok v hlavní kategorii mužů a letos by měla jeho příprava směřovat především k hlavnímu vrcholu této sezóny, k Mistrovství světa v orientačním běhu, které se bude konat na domácí půdě v okolí Doks.

V současné nejisté době plné restrikcí je příprava sportovců velmi náročná především logisticky, přesto se podařilo uspořádat pro nejlepší orientační běžce z České republiky sedmitýdenní soustředění v africkém Itenu, který je proslulý jako domov běžeckých šampiónů. Nápis „Home of champions“ na dvou vstupních branách do keňského města avizuje, že se zde rodí výborní běžci a že zde běhá téměř každý. Každoročně tu nejlepší sportovci světa tráví zimní období a připravují se na nadcházející sezónu. Využívají teplé počasí a především vysokou nadmořskou výšku (2400 m. n. m.), ve které se Iten nachází. Pro běžce země zaslíbená, nabízí sportovcům nejenom výborné tréninky, ale i dobrou stravu plnou čerstvého ovoce, skvělé masáže, přátelskou atmosféru místních obyvatel a ve volných dnech i pár výletů pro milovníky cestování. Nabízí se i možnost vidět naživo přípravu špičkových běžců a nasát pravou africkou rovníkovou atmosféru.

iten kena2kena iten

Více o soustředění naleznete zde:

Po ukončení soustředění se Tomáš přesunul ještě do Itálie, kde nedaleko Milána absolvoval týdenní kemp zaměřený na sprintové orientační disciplíny. V rámci této akce byly i dva závody, které se započítávají do světového rankingu. Tomáš ihned na úvod závodní sezóny zaběhl výborně a prosadil se mezi světovou elitou, když v prvním závodě skončil šestý a ve druhém obsadil čtvrté místo. V současné době Tomáš trénuje v relevantních terénech MS a v rámci soustředění poměřuje síly i s nejlepšími světovými závodníky, kteří přijíždí do České republiky na svá soustředění, aby se seznámili s terény, ve kterých bude Mistrovství světa probíhat. V kontrolních závodech Tomáš opět ukázal svou stabilnost ve svých výkonech a znovu patřil k nejlepším v české reprezentaci a do první desítky mezi světovými běžci.

moc tom

Snad se letošní sezóna alespoň trochu rozběhne a závody, které jsou naplánovány, se uskuteční a sportovci budou moci zúročit všechny svoje naběhané kilometry.

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top