1.kolo VčP

V sobotu 6.dubna začal Východočeský pohár prvním kolem. Běžela se klasická trať na mapě Nový Hradec Králové (1:10 000) v rovinatém hradeckém lese se spoustou cest. Počasí bylo poměrně chladné, v lese bylo mokro, bláto a na mnoha místech ležel sníh. Pořadatelé z hradecké Slavie připravili dlouhou cestu na start se zajímavým začátkem, kdy jsme bažinatý úsek překonávali po mnoha lávkách.
V nové běžecké sezoně došlo k několika přestupům mezi kategoriemi, Káťa a Verča Chaloupkovy běhají v D14C a D16C, Jitka Semrádová se přesunula do D45D. Ve výsledcích se naši zástupci neztratili. Verča Chaloupková (D16C) a Tom Křivda (H14C) zvítězili a Míša Švadlena (H12C) obsadil druhé místo. V H18C vyhrál Martin Křivda před Láďou Semrádem. Čtvrtí skončili Ivan Křivda v H45C a Jirka Švadlena v H55C. V D35D byla první Lenka Chaloupková a Vašek Grundman doběhl třetí v H14D. Honza Sháněl si úspěšně vyzkoušel trať H21U, kdy běžel 12 km na mapě bez cest.

Další dvě kola VčP se uskuteční 13.4.2013 v Broumově, více na stránkách závodu.