Podzimní část Východočeského poháru

11.kolo Křížovky - Podžalý
Hned 3.září připravili pořadatelé z Vrchlabí závody na jižním svahu kopce Přední Žalý v Krkonoších. Na mapě Rozhledna Žalý se běžela klasickáká trať v náročném horském terénu. Blízký poprázdninový termín nesvědčil naší účasti, někteří si ještě prázdniny prodloužili, a tak čest našeho oddílu hájili pouze Korbelovi.

12.kolo Horní Javoří
24.září jsme se za slunečného počasí vydali do obce Horní Javoří, kde nás čekala krátká trať na mapě PECKA 2015 (revize 2016). Pořadatelé z Nové Paky postavili trať v členitém a kopcovitém terénu s většinou dobře průběžným lesem, místy byla kamenitá podložka a drobné skalní útvary a kameny. Na stupně vítězů se prosadily Štěpánka v D16C a Lenka K. v D35C na 3.místě, Martin K. přidal 7.místo v H21C a Lenka CH. byla čtvrtá v D35D. Lenka Šafrová a Iva Barcalová běžely poprvé v kategorii D10C.

13.kolo Horní Branná
V Horní Branné jsme 8.října běželi krátkou trať na mapě Javorek, pořádal oddíl z Jilemnice. Po překonání postartovního kopečku nás čekala trať v mírně zvlněném terénu v převážně jehličnatém lese s podrostem a cestami. Při neúčasti většiny členů oddílu (MČR štafet) zvítězila Lenka K. v D35C. Poprvé běželi v D10C Verunka Krummerová a Matěj Jirout v H14C.

14.kolo Kozodry
Pořadatelé z Vamberka a Kostelce nás 15.října pozvali na zkrácenou klasickou trať k rybníku za obcí Kozodry. Běhalo se v téměř rovinatém terénu s různou průběžností a hustou sítí cest na mapě Brodec 2016. Naši závodníci zvítězili v D35C Lenka K., v H60C Jirka Š. a v H70C Ivan Havlík. Míša byl druhý v H16C, Tom čtvrtý v H21C a Jana S. jedenáctá v D21C. Lenka Ch. přidala 1.místo v D35D a Jitka 4.místo v D45D. Terezka Prudičová běžela poprvé v D10C, svůj vůbec první závod v OB absolvovali Jeník Jirout v H10C a v HDR Sára Víchová, Máša Jiroutová a Jiřík Štangler.

15.kolo Dvořisko
V neděli 16.října pořádal závody náš oddíl na Dvořisku se shromaždištěm na místním hřišti. Krátkou trať stavěl Ondra Pešek na mapě Jedlinka, tu revidoval Honza Sháněl. Pod taktovkou Michala Pátka coby ředitele vše klapalo a 676 závodníků bylo se závodem spokojeno. Zpestřením byla soutěž o nejrychlejší doběh. Video ze závodu můžete shlédnout zde a zde. Všem, kdo se podíleli na zdárném průběhu závodu, patří poděkování.

16.kolo Babí - střelnice
Za velmi chladného a mlhavého počasí jsme 22.října jeli ke Trutnovu, kde v místě zvaném Babí-střelnice pořádal místní oddíl závody na zkrácené klasické trati. Běhalo se na mapě Baba v podhorském, členitém a kopcovitém terénu s proměnlivou průběžností porostů. V H65C zvítězil Jirka Š, Káťa v D16C a Míša v H16C byli druzí. V D21C skončila Jana S. čtvrtá a v H21C Pavel Š. osmý. V kategorii D35D Lenka Ch. vyhrála a Pavel S. byl v H45D třetí. Po závodě se někteří vydali na prohlídku pevnosti Stachelberg a též navštívili rozhlednu Eliška.

17.kolo Kutná Hora - Kaňk
Poslední kolo pořádala 5.listopadu hradecká Slavie v Kutné Hoře-Kaňku. Běželi jsme krátkou trať na mapě Kaňk v novém terénu. Ten tvořil zalesněný vrch s pozůstatky po středověké těžební činnosti, s cestami a různě průběžnými porosty. Závěr se odehrával ve vesnické zástavbě. Závod byl i závodem Ligy Vysočiny, a tak běželo přes 1300 závodníků. V D18C vyhrála Jana S., druzí skončili Káťa v D16C a Jirka Š. v H65C. Výborně zaběhl Tom, který byl též druhý v H21C, když porazil víc jak 110 soupeřů. Výtěžek z parkovného byl věnován do sbírky na nový zvon do kostela Sv.Jakuba v Kutné Hoře.