Úspěšná Oblastní mistrovství

Tři tituly Mistra Východočeské oblasti v orientačním běhu vybojovali Tomáš a Martin Křivdovi v sobotních Oblastních mistrovství. Dopolední titul z Trutnova na krátké trati mezi mladšími žáky obhájil Tomáš i odpoledne ve sprintu v Jánských Lázních, kde se k němu přidal i bratr Martin mezi mladšími dorostenci. Pět vítězství v Oblastní veteraniádě pak přidali mezi veterány Ivana, Jirka a Pavel Švadlenovi.

V sobotu 30.dubna pro nás pořadatelé z Trutnova připravili dva závody. Dopoledne se běželo Mistrovství VČO na krátké trati u Trutnova na mapě Gablenz (1:7500) v kopcovitém terénu s průběžným lesem a velkým množstvím cest za pěkného slunečného počasí. Choceňské dresy byly hodně vidět: na 1.místě se umístili Štěpánka Shánělová (D10N), Lenka Chaloupková (D35D), Míša Švadlena (H10C), Tom Křivda (H12C), Pavel Švadlena (H35C) a Jirka Švadlena (H60C). A další obsadili 2.místo: Jana Semrádová (D12C), Verča Chaloupková (D14C), Julie Košťálková (D14D), Lenka Křivdová (D35C), Iva Švadlenová (D40C), Vašek Grundman (H12D) a Martin Grundman (H45D). Viki Grundman doběhl třetí v H10N a další byli čtvrtí a pátí a jen několik jedinců se neumístilo v první desítce.
Odpoledne se běžel sprint v Janských Lázních (1:4000), též jako Mistrovství VČO. Sluníčko vydrželo, na horách bylo už trochu chladno, ale kopce nás zahřály. První místo získali Julie Košťálková (D14D), Iva Švadlenová (D40C), Míša Švadlena (H10C), Tom i Martin Křivdovi (H12C, H16C), Vojta Grundman (H21D), Pavel a Jirka Švadlenovi (H35C, H60C). Druhé místo si zopakovali Verča Chaloupková (D14C), Lenka Křivdová (D35C) a Vašek Grundman (H12D). Třetí doběhl Martin Grundman v H45D. Družstvo žáků se zabydlelo na krásném 4.místě a před 5. Jičínem si vybudovalo slušný náskok. Všem velká gratulace.
Další kolo VčP se uskuteční 15.5.2011 v Horní Nové Vsi, více na stránkách závodu.