Oblastní mistrovství na krátké trati

Ve sváteční pondělí 8.května se v Jánských Lázních konalo Mistrovství Východočeské oblasti na krátké trati (zároveň 8.kolo VčP). Pořadatelé z Dobrušky připravili na mapě Černá hora zajímavý závod se dvěma různými starty a centrem u spodní stanice lanovky.


Děti, závodníci starších kategorií a kategorie D startovali od Hoffmanových bud vzdálených něco přes kilometr a tratě měly běžné převýšení. Ostatní kategorie jely na druhý start na vrcholu Černé hory lanovkou (nebo 3 km pěšky) a jejich tratě vedly z kopce dolů horským terénem se spoustou vývratů, hustníčků a horských potoků. Běhalo se vysokým lesem i po sjezdovkách, kde místy ještě ležel sníh.
I přes chladné počasí závodila skoro čtyřicítka členů našeho oddílu. Mistry oblasti se stali Míša Švadlena v H16C a Tom Křivda v hlavní mužské kategorii, když porazil více jak stovku soupeřů (ve výsledcích je druhý za závodníkem z jiné oblasti). Druzí doběhli Lenka Křivdová (D40C) a Mikolaj Krawczynski (H18C). Třetí místa získali Káťa Chaloupková (D18C), Kalikst Sobczynski (H45C) a Jirka Švadlena (H70C). Bramborovou medaili si odnesl Roman Půlpán (H50C). V kategoriích D se dařilo Standovi Marholdovi (H14D) na 3.místě a Jeníkovi Jiroutovi (H12D) o příčku níž.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top