Rekord překonán

V sobotu 2.října se u Trutnova na mapě Peklo běželo 13.kolo VčP. Za krásného podzimního počasí bylo pořadateli z Trutnova připraveno pěkné shromaždiště u penzionu Pod hrádečkem a tratě (zkrácená klasicka) v podhorském terénu s dobře průběžným lesem, cestami a údolími.

Závod byl pěkný, i když více běžecký než orientační. Adrenalinový zážitek si připravila Jitka Semrádová, když na druhé kontrole zjistila, že nemá čip. Jako zázrakem ho během asi 6 minut našla v hustníku, kterým se předtím prodírala, a mohla v závodě pokračovat. Našim závodníkům se opět dařilo: na prvním místě se umístili: Verča Chaloupková (D12C), Míša Švadlena (H10C), Tom Křivda (H12C), Lenka Křivdová (D35C), Ivan Křivda (H35D) a Jirka Švadlena (H55C). Druzí doběhli Iva Švadlenová (D35C), Lenka Chaloupková (D35D) a Martin Křivda (H16C) a třetí příčku obsadil Tom Jelínek v H12D. A jaký rekord byl překonán? Šest prvních míst jsme získali i na závodech minulý týden, což je skvělé, ale ještě nikdy jsme v celoroční soutěži žákovských družstev nezískali za jeden závod tolik bodů. K jarnímu maximu 197 bodů přidali naši žáci dalších 14, tedy 211 bodů za jeden závod.