Pardubický dvojzávod

Za velmi teplého a slunečného počasí pořádala OK Lokomotiva Pardubice v sobotu 28.dubna hned dva závody. Dopoledne to byla krátká trať na mapě Semtěš s pěkným centrem na fotbalovém hřišti ve stejnojmenné obci a odpoledne Oblastní mistrovství ve sprintu v Heřmanově Městci. Oba závody se počítaly do Východočeského poháru jako 5. a 6.kolo.

Terénem krátké trati byl rovinatý les s jedním svahem, hodně cest a oplocenek, závěr jsme si "užili" v totálně zarostlém lese s několika terénními detaily. Nejlepšího výsledku dosáhla Lenka Křivdová 2.místem v D35C, následoval Jirka Švadlena v H65C (4.) a v hlavní mužské kategorii Vojta Grundman (8.). V H10N vystoupil poprvé na stupně Vojta Šimek (3.), v D12D Iva Barcalová vyhrála a Verča Krummerová byla též třetí. A do třetice obsadil 3.místo i Jirka Štangler v H12D.
Odpolední sprint probíhal v místním zámeckém parku a elitní tratě se podívaly i do městské zástavby, kde to ovšem nebylo tak pěkné. Vítězství ve Veteraniádě si odnesli Lenka Křivdová (D40C) a Jirka Švadlena (H70C) a Ivan Křivda byl druhý (H50C). V mistrovské kategorii starších dorostenců obsadili Míša Švadlena a Štěpa Shánělová shodně 3.místo, což pro Štěpu znamená možnost startu na MČR ve sprintu. Martin Vaněk doběhl v H20C čtvrtý a Martin Křivda v H21C desátý. V D kategoriích zvítězil Roman Jelínek v H45D, v D12D skončila Verča Krummerová druhá a Iva Barcalová čtvrtá. Třetí místo brali Petra Tomášová (D45D) a Standa Marhold (H14D). Žactvo průběžně kleslo na 14.místo.