Jarní pohár

Sezona OB začala v pátek 18.března víkendovým Jarním pohárem, pořádaným hradeckým oddílem OK 99. Páteční noční závod proběhl u rybníka Biřička na stejnojmenné mapě v rovinatém terénu s hustou sítí cest a vegetačními detaily. Z našeho oddílu vybojoval v H21A 6.místo Honza S., Michal K. doběhl v H35 sedmý. V prestižní kategorii H21E startoval Láďa, ale poté, co nemohl nalézt 25.kontrolu, nakonec vzdal. 
V sobotu u obce Michnovka proběhlo 1.kolo Českého poháru štafet na mapě Velká Dorota ve velmi rychlém a mírně zvlněném terénu, v lese bez listí některé kontroly svítily. Startovalo šest našich štafet. V D18 skvěle zaběhlo trio "našich" polských dorostenek (Paulina, Kamila a Justyna) a skončilo třetí. Druhá štafeta ve složení Jana, Káťa a Štěpka byla čtrnáctá. V H18 nebylo Tomovi na 1.úseku dobře, a tak spolu s Polákem Szymonem a Míšou obsadili 15.místo. V hlavní mužské kategorii H21 jsme měli dvě štafety. Láďa, Ondra a Michal P. zaběhli na pěkném 20.místě, Martin, Pavel Š. a Honza S. byli 34. V kategorii H105 uspěla štafeta Kalikst, Roman P. a Jirka Š. třetím místem. 
V neděli jsme na stejném místě za chladnějšího počasí absolvovali další závod, zařazený jako 1.kolo Východočeského poháru (pro žactvo a veterány) a poslední kolo ZHL. Navíc šlo v kategoriích DH21C o nominaci na Středoevropský pohár dorostu - CEYOC a v těchto kategoriích tak běželo přes sto závodníků. Tom doběhl sedmý a na závody CEYOC se nominoval, gratulujeme. Martin skončil 28., Justyna 11., Paulina 13. a Jana 31. V H21A byl Láďa 11., v H45C Kalikst vyhrál a Ivan obsadil 6.místo. V D35C získala Lenka K. 7.místo, v D35D Lenka Ch. čtvrté a v H45D Pavel S. desáté. 
Během celého víkendu se počítaly výsledky do soutěže klubů, kde jsme za velkého přispění polských běžců skončili na 10.místě.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top