Český pohár u Jičína

O prvním červnovém víkendu pokračovaly dvouzávodem celoroční soutěže žebříčku A a žebříčku B - Čechy, které připravili pořadatelé z Jičína. Za letního počasí se většina účastníků těšila hlavně na sobotní krátkou trať ve skalnatém terénu. Velmi pěkné centrum rekreačního zařízení Pařez u Prachovských skal přivítalo 1200 účastníků, z kterých ale většina očekávaný terén viděla jen na začátku a konci závodu, jinak se běhalo v zarostlém lese, hustnících a kopřivách. Z choceňských účastníků se nejvíce dařilo nejmladším veteránům, kde si pro vítězství doběhl (H35B) Pavel Švadlena a pro druhé místo (D35B) Ivana Švadlenová. Pěkná jsou také umístění Vládi Janeby (11. místo v "áčkových" mladších dorostencích), Veroniky Chaloupkové (9. místo ve starších žákyních) a Ládi Semráda (10. místo ve starších žácích).
Po závodě jsme navštívili Prachovské skály a přesunuli se do opět pěkného centra nedělního závodu v autokempu Lužany, kde nás druhý den čekala klasická trať v kopcovitém terénu, fyzicky náročné tratě s dlouhými postupy. Na stupně vítězů tentokrát nikdo nedosáhl, ale výborné je čtvrté místo Veroniky Chaloupkové ve starších žákyních, když o ještě lepší umístění přišla v postupu na poslední kontrolu. Po oba dny běžel velmi dobře také předžák Michal Švadlena, který si vyzkoušel trať mladších žáků a mladší žák Tomáš Křivda, který v kategorii starších žáků v neděli překvapil výborným pátým místem. Zlepšil se také Martin Křivda mezi mladšími dorostenci žebříčku A na 10. místo a toto výborné umístění mu patří i po pěti kolech této celoroční soutěže.
Za týden nás čeká vrchol jarní části sezóny - mistrovství České republiky na krátké trati v RZ Nesměř u Velkého Meziříčí.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top