Novinky
"Áčka" na Paprsku
První letošní „áčkový“ víkend měli na starost borci z klubu Severka Šumperk, kteří zvolili centrum na chatě Paprsek v blízkosti Starého Města. Sobotní klasická trať i nedělní krátká trať v horských svazích Králického Sněžníku důkladně prověřila závodníky jak po mapové, tak i fyzické stránce. Les plný kupek, vysokého borůvčí v kombinaci s vysokým převýšením výrazně ubíral síly, a tak se ukázalo ukázalo kdo se poctivě věnoval zimní přípravě.
V sobotu si ve starším dorostu pro vítězství doběhl Tom Křivda, který nadělil druhému závodníkovi přes 4 minuty, v kategorii mladších dorostenců si Michal Švadlena po vyrovnaném výkonu doběhl pro krásné 5. místo s odstupem 2,5 minut na vítěze. Láďa Semrád po pár drobných zaváhání zakončil svůj závod na 9. místě. Ondra Pešek statečně bojoval v kategorii elity a doběhl si pro 33. místo, za zmínku stojí určitě hezké 13. místo Michala Pátka v H21A. V H70B si pro vítězství zkušeně doběhl Jirka Švadlena.
V neděli na nás čekal middle, který stavěl český reprezentant Vojcek. Přichystal velmi obtížné tratě, na kterých se dělaly chyby a obzvlášť ke konci prověřily fyzickou připravenost závodníků. Vítězství opět dosáhl Tom Křivda v H18A, v H16A opět dobře běžel Michal Švadlena a zopakoval nedělní 5. místo se ztrátou 30s na medaili. Láďa Semrád i po dvou větších chybách doběhl 6., v H21A nejlépe z našich Ondra Pešek na 22. místě. Jirka Švadlena v H70B opět zvítězil.
První pořádné otestování jak si po zimním období vedeme je za námi, ale zbývá ještě spousta času na vyladění nedostatků v našich výkonech a v zlepšení našich výsledků, takže analyzujme naše výkony, ať se příště soupeři můžou dívat jen na naše záda. A příští víkend hurá do Javorníku.
Nejpopulárnější články
Vyhledat
Novinky ČSOS
-
SváteÄnà vÃkend s orienťákem
Prodloužený sváteÄnà kvÄtnový vÃkend využÃvá Åada klubů na svá soustÅedÄnÃ, dost závodnÃků zamÃÅilo do Å védska na Tiomilu, ale i v Äesku se najde nÄkolik možnostà na závodÄnÃ.
-
Hledáme pomocnÃky pro rozÅ¡ÃÅenà orienťáku do nových koutů Äeska
Dobrovolnà hasiÄi majà své kluby hasiÄského sportu skoro v každé vesnici. PodobnÄ jsou na tom tÅeba fotbalisté i spousta dalÅ¡Ãch sportů, které najdeme ve vÅ¡ech koutech našà republiky. Orienťák ale v ÅadÄ regionů úplnÄ chybÃ. Co s tÃm? Pomoci by mohl projekt RegionálnÃch koordinátorů, který právÄ pÅipravujeme.
-
5700 závodnÃků na startu vÃkendových závodů
PoslednàvÃkend v dubnu se konalo 14 oblastnÃch závodů v orientaÄnÃm bÄhu, na jejichž start se postavilo pÅes 5700 závodnÃků.
-
Poslednà dubnový vÃkend: 14 oblastnÃch závodů
Na vÃkend je pÅipravena velká nabÃdka oblastnÃch závodů, v sobotu se jich bÄžà 11, v nedÄli následujà dalšà tÅi.
Mapový archiv
-
NedÄle 27 duben 2025: Finnspring Å¡tafety
Ladislav Semrád
Kategorie: Závody
Senatsberget, Pargas, FIN
-
PondÄlà 21 duben 2025: Roadtrip Velikonoce
Ladislav Semrád
Kategorie: Tréninky
Pesäkallio, Lahden Suunistajat, FIN
-
Pátek 18 duben 2025: Roadtrip Velikonoce 1
Ladislav Semrád
Kategorie: Tréninky
Falkbergslobbarna, OK Trian, FIN
-
StÅeda 16 duben 2025: vrstevnicovka Viukkala
Ladislav Semrád
Kategorie: Tréninky
Viukkala, TuMe, FIN