Mistrovství ČR na krátké trati v Teplicích nad Metují

O víkendu 21. - 22. června se do Teplic nad Metují sjela česká špička, aby za pořadatelství Magnus Orienteering bojovala o mistrovské tituly ČR na krátké trati. A choceňští závodníci se opět neztratili.
V sobotu bylo na programu semifinále. Běželo se na mapě Sklad sýrů kolem přírodní památky Borek na Lysém vrchu. Les nebyl moc přívětivý, spousta kamenů a hustníků komplikovala běh. Hodně chyb se dalo udělat hned za startem v zarostlém svahu plném kamení. Zpestřením závodu byl i celkem krkolomný cílový koridor. Do nedělního finále se probojovala většina choceňských želízek - Jana Semrádová a Veronika Chaloupková v D16, Tomáš Křivda v H16, který byl ve svém rozběhu druhý, Láďa Semrád ( H18 ), Lenka Křivdová ( D40 ), Pavel Švadlena v H35 a Jiří Švadlena v H65. O dvě minutky a jedno postupové místo přišel o účast ve finále Martin Křivda.
Kdo by to byl řekl, že jen pár desítek metrů od hranice NPR Adršpašsko-teplické skály, přes malebnou říčku Metuji, leží nádherné skalní město, kudy ( vůči někdy přeplněnému "Adršpachu" ) nevede ani jedna turistická stezka. Možná i díky tomu ( a díky za to ) se zde uskutečnilo finále MČR na krátké trati. Na rozdíl od předchozího dne byla nedělní aréna trochu skromnější, to však přebila velkoplošná projekce a zážitky z lesa. Mapa s poetickým názvem Ježek na žábě byla velmi pečlivě připravena a její čtení vyžadovalo výborný zrak a klidnou ruku. Všechny tratě byly hodnoceny kladně, snad jen veteráni hořekovali nad mikrometrovou sítí skalních průchodů a prudkými výběhy a seběhy. S těmito nástrahami se v H65 vyrovnal Jiří Švadlena a získal stříbrnou medaili. První desítku vybojovali ještě Pavel Švadlena ( 7.místo v H35 ) a v nabitých kategoriích mladších a starších dorostenců Tom Křivda ( jedenáctý v H16 ) a Láďa Semrád ( desátý v H18 ). Taktéž výborný výsledek předvedly v mladších dorostenkách Verča Chaloupková ( 12. ) a Jana Semrádová ( 15. ). Martin Křivda vyhrál finále B v juniorech a zajistil si licenci A pro příští sezónu. Honza Sháněl na stejné trati doběhl osmý a Lenka Křivdová v D40 pak rozdávala úsměvy na doběhu za 16.místo. V silné konkurenci mužů pak Vojta Grundman a Ondra Pešek obsadili celkové 104. resp. 107.místo.
A abychom nezapomněli na to nejdůležitější, tak celkovými mistry v elitě jsou reprezentanti Jan Šedivý a Vendula Horčičková.