Poslední juniorské zlato pro Tomáše křivdu

V tradičním termínu ke konci září proběhlo Mistrovství České republiky v orientačním běhu na klasické trati. Pořadatelé TJ Tatran Jablonec nad Nisou umístili centrum závodu do Janova nad Nisou a závodilo se ve stejném prostoru jako na MČR na dlouhé trati v roce 2002.

Ze sobotních kvalifikací, které se odehrály v severní části prostoru, z choceňských závodníků do A finále postoupili Tomáš Křivka v kategorii H20, Michal švadlena v H18 a Hanna Wisniewska v D21.

Už parametry tratí nedělních finálových tratí vzbuzovaly obavy, že směrné časy nebudou dodrženy. Jižní část prostoru, kde se odehrálo finále závodu, byla ale ještě mnohem obtížnější: prudké svahy s kamennými poly, hluboká členitá údolí, obtížně prostupné hustníky a popadané stromy - to byly překážky, které donutily mnoho závodníků vzdát. Výborně se s nástrahami terénu a stavby tratí vypořádala Hanna Wisniewska, která v kategorii žen vybojovala 7. místo. Tomáš Křivda nenašel přemožitele a získal další juniorský titul mistra republiky. Byl to jeho poslední, protože v příští sezóně postupuje do kategorie mužů. Dobrý výkon také předvedl Michal Švadlena, když trať staršího dorostu proběhl v jedenáctém čase. Za zmínku stojí 50. místo Ondřeje Peška v mužích. Ve veteraniádě se dařilo Jirkovi Švadlenovi (6. místo v H70) a Lence Křivdové (5. místo v D45).

Výsledky

Posledními mistrovskými závody v sezóně 2019 budou MČR štafet a klubů, která se odehrají 5. a 6. října v Tisu u Blatna

 mčr klasika vojtove

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top