Druhý šampionát, druhé zlato ... a stříbro k tomu

Hned dvě medaile si veze náš klub ze sobotního Mistrovství České republiky na krátké trati, které se konalo mezi kupkami horského lesa v jižní části masivu Kralického Sněžníku. Druhé zlato do své letošní sbírky přidal mezi muži Tomáš Křivda. Stříbro pak mezi ženami vybojovala Hanna Wiśniewska.

Jednadvacetiletý český reprezentant Tomáš Křivda si i v druhém letošním individuálním českém šampionátu počínal suveréně, vedl prakticky po celý závod a v cíli se radoval ze svého druhého "dospělého" titulu s náskokem necelé jedné minuty před druhým Pavlem Kubátem z OK 99 Hradec Králové. Třetí pak skončil Jonáš Hubáček ze Slovanu Luhačovice. Velmi pěkné šestadvacáté místo pak obsadil druhý choceňský zástupce mezi muži Ladislav Semrád.

Velmi vyrovnaným výkonem po celou trať si pro svou první "českou" medaili doběhla polská reprezentantka v našem dresu Hanna Wiśniewska. V polovině trati se dostala do vedení, v závěru pak nestačila pouze na výborně finišující Denisu Kosovou z OK 99 Hradec Králové. Pro bronz si pak doběhla Adéla Indráková z brněnských Žabovřesk. Další pěkný výsledek, třicáté místo, vybojovala Jana Semrádová.

Mezi juniory na 13. příčku dosáhl Michal Švadlena a ve stejné věkové kategorii mezi děvčaty pak byla Štěpánka Shánělová čtyřicátá.

V neděli pak pokračoval ve stejném prostoru dalším závodem Český pohár a Žebříček A. Na zkrácené klasice si třetím místem pojistil své průběžné vedení v celoročním seriálu Tomáš Křivda. Michal Švadlena byl 21., Ladislav Semrád 26. a Jana Semrádová 43.

Fotogalerii ze závodů naleznete zde.

Záznam České televize pak můžete sledovat ve středu 16. 6. v 11:10 na ČT sport nebo zde.