Celostátní závody v Brně

V sobotu 22.5. se v Brně Kohoutovicích konaly další dva celostátní závody. Nejprve byl na programu sprint, který se běžel na mapě Kohoutovice v měřítku 1:4000. Tratě vedly městkou zástavbou, v příměstkém lese a po sídlišti.

V hlavní mužské kategorii vyhrál Jan Mrázek, druhý skončil Michal Smola a třetí byl Jan Procházka. V ženách vyhrála Šárka Svobodná před Danou Brožkovou a Martinou Dočkalovou. Z choceňských běžců se nejlépe vedlo Ivě Švadlenové, která vyhrála v mladších veteránkách. V mužské kategorii A skončil Pavel Švadlena na 45. místě a Ondřej Pešek 50. V mladších dorostencích skončil Martin Křivda 17.
Odpoledne byly na programu štafety. Shromaždiště bylo na stejném místě jako dopolední sprint. Běželo se na mapě Dub Troják v měřítku 1:10000. Terén byl velice kopcovitý a les dobře průběžný. Z Chocně se zúčastnila pouze jedna štafeta v kategorii mužů ve složení Michal Pátek, Ondřej Pešek a Pavel Švadlena, která ale pro zranění Pavla na posledním úseku svůj závod nedokončila.