Český pohár štafet a Sprint cup

Druhý zářijový víkend byl ve znamení dvou štafetových závodů Českého poháru štafet a městského sprintu.
Sobotní dopolední štafety pořádala hradecká Slávia v Novopleském lese u Jaroměře v rovinatém rychlém terénu. Pěkné centrum závodu bylo u koupaliště a sportovního areálu ve Smržově. Pořadatelé vše zvládli bez problému a když vyšlo i teplé letní počasí tak to byl velmi dobrý závod. Odpoledne se všichni přesunuli do nedaleké Jaroměře k poslednímu závodu série Sprint cupu. Centrum závodu bylo na volném prostranství u atletického stadionu a sportovní haly. Závod pořádala opět Slávia Hradec Králové a běhalo se na mapě Jaroměř 1:4000 v začátku závodu v obytné zástavbě, pak v parcích u Labe a i v historické části města. Běžecky rychlý závod, na delších přebězích s volbou postupů s bezproblémouvou organizací. Nedělní poslední štafetový závod Českého poháru před Mistrovství republiky pořádal orientační klub z Dobrušky ve Zdoňově na českopolské hranici. Závodníky čekal odlišný terén než byl v sobotu, kopcovitý, orientačně náročnější, většinou v polské části lesa. Velmi teplé počasí přispělo k náročnosti tohoto závodu, který byl také pořadatelsky velmi dobře připraven.
Závody využila Východočeská oblast k soustředění žactva před nominací na MČR družstev. Na soustředění bylo nominováno i pět choceňských nadějí: Jana Semrádová, Veronika Chaloupková, Michal Švadlena, Tomáš Křivda a Láďa Semrád.
Michal by členem sobotní vítězné štafety mladšího žactva a Láďa starších žáků. V neděli pak byl ve vítězné štafetě mladšího žactva Tomáš. V sobotním štafetovém závodě si dorostenci Chocně v sestavě Pavel Hanuš, Vláďa Janeba a Martin Křivda zajistili postup na MČR. Ve veteránské kategorii H135 choceňská štafeta ve složení Ivan Křivda, Jiří Švadlena a Pavel Švadlena doběhla pro vítězství. V neděli pak přidala vítězství i veteránská štafeta žen D105 (Lenka Chaloupková, Ivana Švadlenová a Lenka Křivdová). Muži v H135 byli druzí (Pavel Švadlena, Roman Půlpán, Jirka Švadlena).
Ve sprintovém závodě velmi dobře zaběhl Martin Křivda, který v konkurenci nejlepších českých mladších dorostenců (H16) obsadil 8.místo. Ve veřejném závodě mladších žáků (H12) vyhrál Tomáš Křivda.

Příští týden je na pořadu vrchol letošní domácí sezony v orientačním běhu MČR na klasické trati v Bečově nad Teplou.