Štafetové klání a sprint v Telči

Poměrně početná výprava z choceňského oddílu se účastnila trojkombinace závodů v orientačním běhu – dvou kol Českého poháru štafet v Řásné a odpoledního sprintu v Telči, zařazeného do celostátních soutěží.


V sobotu se na start štafet postavilo v jednotlivých kategoriích celkem 7 choceňských týmů. V dorostenkách rozbíhala Jana Semrádová, tančící Káťu zastoupila Štěpánka Shánělová, a byť ještě věkem žákyně, zaběhla velmi dobře. Poslední úsek patřil Verče Chaloupkové. Celkově skončily dorostenky na 23. místě. V kategorii dorostenců jsme tentokrát měli při posile z Polska celkem 5 borců. První štafetu rozbíhal Láďa Semrád, na druhém úseku v lese bojoval polský závodník v dresu Chocně Szymon Sosenko a finišmanem se pro sobotní závod stal Tomáš Křivda. Klukům se docela dařilo a výsledkem jejich snažení bylo hezké 5. místo. Druhá dorostenecká štafeta v barvách Chocně byla bohužel neúplná. Rozbíhal ji polský závodník Jacek Okarma a na druhý úsek se vydal Michal Švadlena. Po dvou úsecích byli hoši na 17. místě. Štafetu mužů rozběhl netradičně Vojta Grundman, na druhou část závodu vyrazil Ondra Pešek a Martin Křivda bojoval na závěrečném třetím úseku. Muži skončili na 26. místě a postoupili do bojů na Mistrovství České republiky štafet ve Vracově, které se bude konat druhou říjnovou sobotu a Česká televize bude tento závod vysílat v přímém přenosu. Velmi podařenou štafetu složili choceňští veteráni. Ta se ve složení Kajo Sobczynski, Ivan Křivda a Pavel Švadlena pohybovala v průběhu závodu v čele a zaslouženě zvítězila. Choceňské veteránky – Lenka Chaloupková, Ivana Švadlenová a Lenka Křivdová skončily páté. Poslední postavenou choceňskou štafetou byla štafeta smíšená ve složení Danča Pěluchová, Jitka Semrádová a Bobo Sýkora.
V sobotu odpoledne se 1100 závodníků přesunulo do Telče. Sprint by situován do atraktivního prostředí starobylého města a červenobílé lampiony byly jak v historickém centru města, na nádvoří zámku i v zámeckém parku, tak i v navazující novější zástavbě. Cíl byl na hlavním náměstí plném turistů a byl určitě výbornou propagací orientačního běhu. Z našeho oddílu podal nejlepší výkon polský Kajo Sobczynski, který opanoval kategorii nejmladších veteránů, úspěšný byl i mladší dorostenec Tomáš Křivda, který doběhl na čtvrtém místě, Láďa Semrád byl ve starších dorostencích třináctý, Martin Křivda v juniorech osmnáctý a 19. místo vybojoval Vojta Grundman v mužích i Štěpánka Shánělová ve starších žákyních. Jana Semrádová v mladších dorostenkách skončila dvacátá. Ostatním se již tolik nedařilo, ale všichni byli určitě spokojeni s krásným prostředím závodu.
Do neděle se skupina Choceňáků zmenšila a štafetového klání se účastnili děvčata a chlapci v dorosteneckých kategoriích a ženy veteránky, které zároveň zastávaly funkce řidiček a trenérek. A i když v dorosteneckých štafetách došlo k drobným změnám ve složení štafet, výsledky byly totožné se sobotními. Děvčata ve složení Jana Semrádová, Veronika Chaloupková a na třetím úseku výborně běžící Štěpánka Shánělová dokončila na 23. místě. Chlapci vyměnili pouze polské závodníky, a tak se v první choceňské štafetě podílel na pátém místě spolu s Tomem Křivdou a Láďou Semrádem i Jacek Okarma. Szymon Sosenko tentokrát rozbíhal druhou štafetu Chocně, a po druhém úseku, který běžel Michal Švadlena, se štafeta pohybovala na konci třetí desítky. Choceňské veteránky ve stejném složení jako v sobotu tentokrát běžely lépe a vybojovaly krásné druhé místo.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top