Štafety a sprint u Jičína

V sobotu 16.9. jsme zase jednou jeli na štafetový víkend. Tentokrát k Miletínu, kde klub SHK pořádal štafety v dobře průběžném, podhorském terénu s hustou sítí cest, se skalkami a kameny.

A jak se dařilo choceňákům? Pavel Švadlena , Ivan Křivda a Kalikst Sobczyński vyhráli v H135, druhým a pátým místem se blýskli dorostenci: Mikołaj Krawczyński-Míša Švadlena-Tom Křivda a Jakub Czapliński-Stanisław Kurzyp-Mateusz Rosłaniec z polského klubu běhajícího za nás. V mužích se také dařilo, štafetu A rozbíhal Wojciech Kowalski (polský reprezentant), další úseky běželi Ladislav Semrád a Martin Křivda a umístili se na 11. místě. Ondřej Pešek, Honza Sháněl a Vojta Grundman přidali 30. příčku. Dorostenky (Štěpa Shánělová, Káťa Chaloupková a Jana Semrádová) si zaběhly nejlepší letošní výsledek a skončily 10. V ženách Justyna Kostrzewska, Verča Chaloupková a Lenka Křivdová obsadily 20. pozici. 

 

Odpoledne jsme se přesunuli do Lázní Bělohrad, kde se pod taktovkou o-běžců z Jičína uskutečnil sprint. Běželo se za různé intenzity deště v městské zástavbě a parku, ale navštívili jsme i sportovní areál a lesík s podrostem. V doběhovém koridoru se vytvořilo hodně bahna a klouzalo to tam. Nejlépe se s rychlou tratí popasoval Tom K., který svou kategorii dorostenců H18 vyhrál. Ve veteránech si stejnou pozici vybojovali Lenka K. a Kalikst S. (D45 a H45). Za zmínku stojí i devátá místa juniorů a dorostu: Láďa S. (H20),Paulina Madra (D20) a Jana S. (D18) a osmá pozice Stanislawa Kurzypa (H16). Z choceňského souboje v H21A vyšel nejlépe 14. Vojta G. 

 

V neděli jsme se opět vrátili ke štafetám, stále pořádal Jičín, ale oproti sprintu jsme byli v lese u Vojic. Tratě nás po startu zavedly do prudkých strání s hustníky, koncová pasáž se odehrávala v lomu se zajímavými terénními detaily. O největší senzaci se postarali muži v H21, když po prvních dvou úsecích zásluhou Wojciecha Kowalskiho a Toma Křivdy choceňská štafeta vedla! Na třetím úseku však čekal na Láďu Semráda nelehký úkol, udržet se v těžké konkurenci na čelních příčkách. Bojoval statečně, avšak chyb se nevyvaroval. Nakonec donesl do cíle 7. místo, což je nejlepší výsledek choceňských mužů v historii. Opět se dařilo veteránům v H135 (Kajo, Ivan, Pavel), když skončili druzí. Ostatní štefety se oproti sobotě spíše zhoršily. 

 

 

 

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top