Sezóna MTBO zahájena doublem

O víkendu byla v Česticích u Častolovic zahájena prvními dvěmi závody Českého poháru sezóna MTBO. A choceňským o-bajkerům se dařilo.


MTBO neboli Mountain Bike Orienteering neboli orienťák na horských kolech jsou závody, kterých se již třetí sezónu účastní i choceňští orienťáci. Letošní ročník Českého poháru byl odstartován v nedalekých lesích v okolí Borohrádku, kde se za hezkého slunečného počasí po rychlých rovinatých tratích proháněly více než čtyři stovky účastníků nejen z České republiky, ale i Slovenska, Polska, Rakouska či Itálie.
Po loňském seznamování s MTBO se hned v prvním letošním dvojzávodě projevila cyklistická připravenost Honzy Sháněla, který vyhrál v sobotní dlouhou trať v mužské podkategorii C, čímž si zajistil možnost startu v neděli na krátké trati v kategorii B, aby ji rovněž vyhrál. Povedl se mu tak husarský kousek, kdy si během prvních dvou závodů zajistil pro zbytek sezóny účast v "áčkové" kategorii. Velmi dobře zahájil své učinkování mezi mužskou elitou Pavel Švadlena, po slušném výkonu na dlouhé trati (21. místo), kde najel více než 70km v čase přes 214 minut, zajel výborně v nedělním závodě, kdy obsadil 13. místo v závěsu za kompletní českou špičkou či mistrem světa Italem Dallavalle. Michal Pátek mezi muži "B" obsadil 13. a 6. příčku.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top