MČR sprintových štafet a dva závody ČPŠ

O prodlouženém víkendu 28.-30. září hostil oddíl SKOB Zlín tři celostátní štafetové závody. Konkrétně v pátek MČR ve sprintových štafetách a zbylé dva dny to byl dvakrát Český pohár štafet. Počasí se po docela mrazivém týdnu vyjasnilo a hlavně v pátek bylo opět teplo.

Páteční mistrovství se konalo přímo ve Zlíně na sídlišti Jižní Svahy s centrem závodu u kostela Panny Marie. Při předzávodních domácích rozborech terénu to vypadalo, že to bude jen mapově nenáročný závod, kde bude rozhodovat pouze rychlost (a výdrž do kopců). Jenže opak byl pravdou. Tratě se opravdu povedly. Byly zajímavé, až nadstandardně těžké, především z důvodu mnohých teras, schodů, atp. V barvách našeho klubu startovala pouze jedna štafeta a to v kategorii DH18 ve složení Katarzyna Ciesiółka, Michal Švadlena, Mikołaj Krawczyński a Agnieszka Mazurek. Chybám se nevyhnul nikdo, ale všichni předvedli vyrovnané výkony a ve velké konkurenci nakonec vybojovali bronzové medaile!

Centrum sobotních štafet se posunulo o pouhý kilometr na severovýchod na okraj sídliště Jižní Svahy. Startovalo se do příměstského lesu s hojnou sítí cest a pěšin. Dvakrát se překonávala silnice, za kterou se nacházela převážná část závodního prostoru a také docela vydatné náletové hustníky, do kterých nebylo radno se pouštět. Zde už jsme měli účast větší. V D18 obsadily dívky (Agnieszka Mazurek, Katarzyna Ciesiółka, Štěpánka Shánělová) 12. místo. V H18 (Stanisław Kurzyp, Michal Švadlena, Mikołaj Krawczyński) to bylo 4. místo. V H21 se složily dvě vyrovnané štafety (Ladislav Semrád, Jan Sháněl, Martin Křivda a Vojtěch Grundman, Tomáš Křivda, Ondřej Pešek) a vyrovnané opravdu byly, jelikož obsadily 15. a 16. místo s rozdílem pouhých 14 sekund. A naše poslední, veteránská štafeta (Kalikst Sobczyński, Roman Půlpán, Pavel Švadlena) vybojovala v kategorii H135 krásné 2. místo.

V neděli se běželo sice ve stejném lese, ale z druhé strany, od Fryštáku. A terén byl velmi rozdílný. Zelené barvy v mapě velmi ubylo, ale naopak přibylo vrstevnic v podobě více údolí a rozmanitých terénních tvarů, převážně rýh a hlubokých zářezů. V D18 se dívky v přeházené sestavě (Katarzyna Ciesiółka, Štěpánka Shánělová, Agnieszka Mazurek) polepšily o dvě místa, tedy na 10. příčku. V H18 si dorostenci ve stejné sestavě doběhli opět pro 4. místo, tentokráte ještě s menším odstupem za třetí štafetou. Složení týmů v kategorii H21 se změnilo na dle výkonnosti na silnější (Martin Křivda, Ladislav Semrád, Tomáš Křivda) a slabší (Ondřej Pešek, Jan Sháněl, Vojtěch Grundman) štafety a chlapi si doběhli pro 9. a 23. místo. Veteránská štafeta v kategorii H135 opět jako jediná obsadila pódiové umístění, když si ve stejném složení doběhla tentokráte pro 3. místo.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top