Soustředění na Bramberku

Letošní soustředění našeho oddílu proběhlo na chatě Barbora nedaleko rozhledny Bramberk v Jizerských horách. První auto s nedočkavci vyjelo už ve čtvrtek 31.března, a tak jeho posádka mohla v pátek ráno absolvovat první trénink - dlouhé postupy k poznání mapy. Nemilým zpestřením bylo nečekané sněžení a velmi chladno. Avšak počasí se neustále zlepšovalo, v lese sice ležel občas nějaký sníh, v neděli bylo už teplo.

Na páteční odpoledne byly v plánu výběhy do kopce a seběhy s mapou, k tréninku se postupně přidávali ti, co přijeli později. Večer se promítalo - Ondra s Michalem ukázali obrázky z výletu do Argentiny a Chile, Pavel se podělil o zážitky z Nového Zélandu, kde byl s Míšou.
V sobotu jsme trénovali kombotech neboli kombinované techniky - běh na vrstevnicové mapě, koridorem a krátké postupy. Na závěr jsme si dali lesní sprint, při němž měl Ondra na hlavě kameru. Odpoledne jsme se zúčastnili Mistrovství Ještědské oblasti ve sprintu v Hodkovicích nad Mohelkou, kde se až na výjimky všichni přihlásili do kategorií DH21. Oddílové mistrovství vyhrál v mužích Pavel Š., v ženách Jana S. "Únava" se začala projevovat neskutečnými úlety při odbočování auty cestou tam i zpět. Večer ti, kdo toho měli málo, běželi nočák. Následovala volná zábava, ping pong a příprava na americké štafety. To znamenalo losování dvojic ze čtyř výkonnostních košů a shlédnutí videa z těchto štafet z Běluně 2010.
V neděli byly na pořadu velmi populární americké štafety dvojic pod taktovkou Pavla Š.. Většinu závodu byla v čele Verča s Markem. Po Markově chybě na předposledním úseku se dotáhla štafeta Shánělových a Štěpka měla v závěrečném stoupání do cíle více sil než Verča a zaslouženě spolu s Honzou zvítězila. Na 3.místě po vyrovnaném výkonu doběhla Jana s Romanem. Následovala Káťa s Míšou, Jirka Šafr s Martinem, Michal s Lenkou Ch., Láďa s taťkou, Vojta s Jirkou Švadlenou a Ondra s Jirkou Krummerem. Během závodu nasazoval Pavel vybraným jedincům na hlavu kameru. Odpoledne proběhlo oddílové mistrovství na krátké trati, kde zvítězil Láďa a slabší jedinci odpadali.
Soustředění se za přispění pěkného počasí vydařilo, velký dík patří těm, co se starali o tréniky, a především Honzovi za zajištěné ubytování.

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top