Podzimní soustředění

Od čtvrtka 15.11. až do neděle proběhlo v Teplicích nad Metují - Lachově oddílové soustředění. Martin Křivda zajistil skvělý Penzion Kačeří, kde jsme našli vše potřebné. Až na trochu zimy nám přálo i slunečné počasí a hlavně jsme si užívali krásné skalnaté terény.

Číst dál...

Soustředění na Šajtavě

První listopadový víkend pro nás Martin Křivda uspořádal soustředění na Šajtavě v Orlických horách. K hojné účasti přispělo pozvání našich polských přátel z Wroclavi, takže nás bylo 30. Po celou dobu panovalo chladné a místy větrné počasí, skrz občasnou mlhu vysvitlo i sluníčko, ale hlavně se celý pobyt obešel bez deště.

Číst dál...

Training camp ve Skandinávii

V termínu 7.-17. srpna se Tomáš Křivda zúčastnil tréninkového kempu v jižním Švédsku, v klubu, který má zázemí v malém městečku Jämjö nedaleko Karlskrony, OK Orion. Soustředění v těchto lukrativních terénech organizovali polští trenéři spřáteléného oddílu WKS Śląsk Wrocław.

Číst dál...

Expedice Kanár

Na začátku února jsme po vzoru mnohých elitních orienťáků i cyklistů vyrazili potrénovat do teplých krajin ve složení Láďa, Michal, Martin a Honza. Naším cílem byl ostrov Gran Canaria, centrální ostrov Kanárského souostroví pod správou Španělska, ležící nedaleko (250 km) od břehů Maroka.

Číst dál...

Soustředění na Bramberku

Letošní soustředění našeho oddílu proběhlo na chatě Barbora nedaleko rozhledny Bramberk v Jizerských horách. První auto s nedočkavci vyjelo už ve čtvrtek 31.března, a tak jeho posádka mohla v pátek ráno absolvovat první trénink - dlouhé postupy k poznání mapy. Nemilým zpestřením bylo nečekané sněžení a velmi chladno. Avšak počasí se neustále zlepšovalo, v lese sice ležel občas nějaký sníh, v neděli bylo už teplo.

Číst dál...

Soustředění žákovského výběru Pardubického kraje

V červnu 2011 se uskuteční 5.letní olympiáda dětí a mládeže ČR a nově byl do soutěží zařazen také orientační běh. Soutěží výběry jednotlivých krajů v kategoriích mladšího a staršího žactva. Do širšího výběru Pardubického kraje byli zařazeni i čtyři členové našeho oddílu - Veronika Chaloupková, Jana Semrádová, Vláďa Janeba a Láďa Semrád.

Číst dál...

Novoměstský pětiboj podruhé

O víkendu 16. a 17.října se konal již 2.ročník Novoměstského pětiboje. Ke Křivdům do Nového Města nad Metují jsme se přesunuli po závodech v Dolní Olešnici - Nových Zámcích a kolem 16:30 jsme začali prvním závodem. Zkrácená trať na mapě Leštiny byla pro některé silným zážitkem.

Číst dál...

Silva o'camp Ostružno 1.–11.7.2010

Místo konaní táboru bylo v Ostružnu. Byli jsme rozděleni do sedmi družstev. První družstvo nejmladší děti a sedmé nejstarší. Na táboře nechyběli ani choceňští běžci Tomáš Křivda (5.družstvo) a Vladimír Janeba (7.družstvo).

Číst dál...

Soustředění u Křivdů - Novoměstský pětiboj

Po závodech v Dobrušce se část našeho oddílu chtěla přesunout ke Křivdům do Nového Města nad Metují, kde měl Martin připravit pětiboj. K velkému překvapení nás pořadatel zastavil již cestou u jednoho lesa a my jsme absolvovali 1.etapu.

Číst dál...

Poslední trénink

Poslední trénink před prázdninami se závodem a opékáním buřtů se letos uskutečnil na dvakrát.

Číst dál...

Soustředění talentované mládeže Vč. oblasti

V sobotu 13. a v neděli 14. června proběhlo ve Studenci soustředění talentovaného žactva východočeské oblasti.

Číst dál...

Soustředění 2009

1. den
Zkrácené soustředění proběhlo první květnový víkend v Orlických horách na Šajtavě. V pátek 1.května jsme zahájili 5.kolem Východočeského poháru v Mezilesí u Lanškrouna a v pozdních odpoledních hodinách jsme dorazili na Šajtavu, kde Pavel Švadlena mezitím připravil kratší závod (3,5 km) se startem na hřišti u chaty. Jako obvykle trať A pro menší děti (zvítězil Tom Křivda), trať B pro všechny ostatní (Ondra Pešek).

Číst dál...

Jarní oddílový závod na Chlumu

Pořadatelé Jirka s Pavlem Švadlenovi objednali na neděli 19.4. vynikající počasí a uspořádali pro nás na Chlumu oddílový závod. Stejně jako loni připravili dvě různě dlouhé tratě, ovšem startujících závodníků bylo méně.

Číst dál...

Testování talentovaného žactva

O prvním dubnovém víkendu se uskutečnilo tradiční jarní testování talentovaného žactva východočeské oblasti.
Z našeho oddílu byli na testování vybráni Vladimír Janeba, Martin Křivda a Tomáš Křivda.

Číst dál...

Noční mapový trénink

V neděli jsme zakončili letošní sezonu orientačních závodů v Jičíně a v úterý pak i mapové tréninky. Protože už skončil letní čas tak jsme si na posledním tréninku vyzkoušeli noční závod.

Číst dál...

Poslední trénink

V úterý 24.června se uskutečnil poslední předprázdninový trénink na mapě Chlum - desítka. Jirka Švadlena připravil závody s čipy se startem u rybníčku poblíž Podrážku, pro menší děti po cestách 1,48 km a 6 kontrol, pro větší 2,54 km a 10 kontrol.

Číst dál...

Soustředění 2008

Jarní soustředění se uskutečnilo v okolí chaty Radost u Plasnice v Orlických horách na mapě Špičák. Potřeba zlepšovat orientaci se ukázala hned při příjezdu, kdy posádky některých vozů (Jelínkovi, Grundmannovi, Chaloupkovi) měly potíže s nalezením základního tábora.

Číst dál...

Soustředění východočeského žákovského družstva

Na sobotní závod východočeského poháru navázalo úvodní setkání žákovského družstva východočeské oblasti. Soustředění v Hradci Králové bylo zaměřeno na testy fyzické připravenosti.

Číst dál...

Ohlédnutí za zimní přípravou

Jako každý rok začíná s příchodem letního času pro naše žákovské družstvo další fáze přípravy na novou sezónu. Úterý je tak místo tréninků v tělocvičně vyhrazeno tréninkům s mapou v přírodě.

Číst dál...

Skvělý závod na Chlumu

Nedělní oddílový závod se vydařil po všech stránkách. Počasí se umoudřilo a sluníčko svítilo. Jirka Švadlena připravil dvě pěkné tratě, kdy na tu kratší vyběhlo 17 závodníků a první tři místa obsadili Verunka Chaloupková, Míša Švadlena a Jana Semrádová.

Číst dál...

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top