Novoměstský pětiboj

Po závodech v Bernarticích jsme se vydali do Nového Města nad Metují, do nám již známého tábora Rezek, kde jsme v následujících dnech měli trénovat, běhat a závodit. Zkrátka absolvovat vše, co pro nás Martin Křivda s pomocníky připravil. Odpoledne jsme se ubytovali (postavili stany), děti si zahrály fotbálek a volejbal, opekli jsme buřty a po setmění vyrazili na noční OB na Pavlátovu louku. Kategorie A obíhala velký kus údolí, Béčko nejbližší okolí, nikdo se neztratil a závod byl moc pěkný.
V pátek dopoledne jsme za pěkného počasí odjeli k Dobrušce na mapu Nora, kde byla postavena klasická trať. Kategorie B měla mapu v běžném provedení, áčkaři si vyzkoušeli různě upravenou mapu (bez cest, s bílými místy, hada). Odpoledne jsme šli k přehrádce v Zákraví, kde Honza Sháněl postavil krátkou trať na mapě Zákraví. Tratě byly těžké se strmými svahy, skálami a potoky. Navíc se během závodu znatelně ochladilo a foukal velmi studený vítr. Cestou zpět jsme prošli údolím Janovského potoka a přes hrad Výrov se vrátili domů. Potom začalo pršet, večer jsme strávili v chatě, kde nás mládež bavila hrou, kdy se tleská a vyvolávají se zvířata. Nejzábavnější byl slimák. Ondra s Michalem nám ještě ukázali fotky ze své cesty po Indonésii.
V sobotu byla zima, mlha a vítr. Dopoledne jsme běželi 1.etapu pětiboje One-man relay na mapě Bradla, kategorie A 3 okruhy, B jen dva. Odpoledne jsme se rozdělili, mladší mládež s rodiči a prarodiči šla na výlet: údolím Libchyňského potoka na Senraž, přes rozhlednu (vítr a mlha) do Pekla a údolím Metuje zpět. Martin odjel do Dobrušky na majáles a zbytek skončil v hospodě s následným přespáním u Křivdů. Večer v chatce zpestřily opět hry, hádání postav Lístečky a předváděcí hra Ruce. Když jsme se odhodlali jít spát, venku mrzlo, takže ve stanu spali ti nejodvážnější, zbytek v chatkách.
V neděli ráno svítilo slunce, a tak jsme se snažili dohnat disciplíny z pětiboje. Vynechali jsme sprint ve městě. Běželi jsme mikrosprint po tábořišti s kontrolami navíc (vše bez kodů), pak SOLathlon (pípačka, střelba ze vzduchovky a jedna kontrola Trail-O). Po obědě se hrálo velmi zdařilé fotbalové utkání, pak následovala zkrácená trať na mapě Tři soutěsky. A výsledky? Vítězství v kategori A obhájil Ondra Pešek před Tomem Křivdou a Pavlem Švadlenou (Láďa Semrád ztrácel pouhou 1/2 minutu). V kategorii B též obhájila Káťa Chaloupková před Zuzkou a Martou Jelínkovými. Nejlepší žena v A byla Verča Chaloupková.
Martinovi patří velké poděkování, moc se nám ty čtyři dny líbily a počasí jsme přežili.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top