Mistrovství Evropy spojené s celostátním žebříčkem v Jeseníkách

Poslední květnový víkend byl svátkem orientačního běhu. V náročných lesích v Jeseníkách vrcholilo Mistrovství Evropy a zároveň probíhal celostátní žebříček, který byl především pro dorostenecké kategorie důležitým dvojzávodem pro nominaci na letošní Mistrovství Evropy v dorostu, které se poběží začátkem července ve východní části Polska.


Z našeho oddílu se celého Mistrovství Evropy aktivně zúčastnili v roli pořadatelské Jana a Jirka Švadlenovi, kteří se zapojili do dobrovolnické práce a spolu s dalšími třemi stovkami pořadatelů zajistili perfektní průběh celého šampionátu, který jste mohli v mnoha přímých přenosech a záznamech sledovat na sportovním kanále České televize. Dalšími účastníky byli i Bobo a Danča Sýkorovi, kteří patřili po celý týden, kdy v Jeseníkách evropský šampionát probíhal, mezi velké fanoušky české reprezentace. Ostatní postupně, autem, vlakem či na kole, dorazili do hlavní arény pro krátkou trať a závěrečné štafety v Černé Vodě, aby mohli také povzbudit české závodníky. Skvělé výkony především při sobotních štafetách přinesly českým fanouškům velkou radost a tolik očekávanou medaili. Bronz mužské štafety a velké pódium pro ženskou štafetu byl velkou odměnou pro všechny povzbuzující.

Po ukončení štafetových mistrovských běhů se rozběhl celostátní žebříček, který zahrnoval sobotní krátkou trať a následně i nedělní trať klasickou. Výkony sportovců našeho oddílu jsme sledovali s napětím především u našich dorostenců. V sobotní krátké trati skvěle zaběhl Michal Švadlena, který se blýskl šestým místem v kategorii mladšího dorostu, na výborné čtvrté místo se probojoval Láďa Semrád v juniorech a šestou pozici obsadil Tom Křivda. Dobře zaběhla i Káťa Chaloupková, která dosáhla na 16. místo v mladších dorostenkách. Starší dorostenky, Veronika Chaloupková a Jana Semrádová, na nejlepší nestačily a umístily se ve třetí desítce.

Po vydatném přívalovém dešti a silné bouřce následovala druhý den náročná klasická trať. Velmi podmáčené lesy s těžkou podložkou v podobě kamenů, potoků i pokácených stromů ztěžovaly běh všem sportovcům, kteří se vydali na svou trať. Nejlépe se dařilo Tomovi Křivdovi, který sice obsadil v kategorii starších dorostenců nepopulární bramborovou pozici, ale získal cenné body do nominačního žebříčku. Dobře si vedla i Katka Chaloupková v mladších dorostenkách, když doběhla na 15. místě. Jana Semrádová ve starších dorostenkách skončila, stejně jako v sobotu, ve třetí desítce. Ostatní již se svými výkony spokojeni nebyli.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top