MČR na krátké

Poslední červnový víkend se jelo do jižních Čech do obce Hojná Voda (na JZ od Nových Hradů) na Mistrovství ČR na krátké trati, pořádal sportovní klub Praga. Sobotní semifinále se běželo na mapě zvláštního názvu 1034 metry vysoká za velkého vedra v podhorském lese s velkým převýšením, ve smíšeném lese s různou průběžností a s množstvím skalek a srázů.

Většině našich závodníků se dařilo a postoupili do finále A, velmi zklamaný byl Tom, kterému se závod nepovedl a byl disk. Předpověď počasí hovořila o přicházejícím velkém větru, a tak se stan na noc uklidil. To se ukázalo jako velmi prozíravé, neboť cestou na večeři skutečně přišla tma a vichřice a stany na shromaždišti jen lítaly.
Nedělnímu finále patřila mapa Napoleonova hlava opět s podhorským lesem s velkým převýšením, různě průběžný smíšený les se skalkami doplnil místy podmáčený terén. Na stupních vítězů naše barvy hájili Pavel a Jirka Švadlenovi shodným 2.místem v kategoriích H40 a H70. Mládež získala několik pěkných míst v první desítce: Verča 6. v D18 (Jana 12. tamtéž), Míša 7. v H16, Láďa 10. v H20, Káťa pak 14. v D16. Ve finále B Tom zvítězil v H18, Lenka K. byla třetí v D40 a v mužích se Ondra s Vojtou seřadili na 14.a 16. místě.