Zlato z MČR ve sprintu

Tomáš Křivda opět zazářil na Mistrovství ČR a odváží si zlatou medaili z nejkratší disciplíny orientačního běhu – sprintu.
Druhý květnový víkend proběhly pod taktovkou Slovanu Luhačovice dva mistrovské závody ve sprintových disciplínách. V sobotu se v centru Uherského Brodu konalo Mistrovství ČR v individuálním sprintu, v neděli se bojovalo o medaile ve smíšených čtyřčlenných štafetách. Na startu nechyběli ani závodníci z Klubu orientačního běhu Choceň.

Překvapivého vítězství dosáhl Tom Křivda, který vyrovnaným výkonem vybojoval pro choceňské barvy zlatou medaili ve velmi silně obsazené kategorii. Obhájil tak prvenství z loňského roku, i když již v kategorii staršího dorostu. Do první desítky se devátým místem probojoval i Láďa Semrád. Káťa Chaloupková skončila v mladších dorostenkách osmnáctá, Jana Semrádová ve starších dorostenkách doběhla na 23. místě a Michal Švadlena na 34. místě. Posilám z Polska – Justýně Kostrzewské a Jackovi Okarmovi závod nevyšel, neměli v pořádku ražení všech kontrol. Výborně se ale vedlo ve veteránské kategorii H45 jejich polskému trenérovi. Kalikst Sobczyński si na své trati doběhl pro 1. místo. V nemistrovské kategorii dospělých se Veronika Chaloupková umístila na druhém místě, Veteraniádu běželi i Pavel Semrád a Ivana Švadlenová.

V neděli přišly na řadu sprintové štafety. Z našeho klubu jsme měli zastoupení v dorostenecké kategorii. Mezi více jak třiceti štafetami se čtveřice dorostenců – Jana Semrádová, Jacek Okarma, Káťa Chaloupková a Tom Křivda umístila na devátém místě. Výborně zaběhli především oba dorostenci - Jacek na druhém a Tomáš na posledním úseku.

Výsledky z tohoto závodu naleznete zde.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top