Prázdninové vícedenní závody v létě 2016

Veteran cup
připravili pořadatelé z Vamberka a Kostelce nad Orlicí hned na začátku prázdnin ve dnech 1.-3.7.. V pátek se běžel sprint v Kostelci nad Orlicí se startem u koupaliště. V sobotu i v neděli se centrum přesunulo do Kostelecké Lhoty a odtud se závodníci vydali na klasickou trať (mapa Brodec 2016) a zkrácenou trať (Mírov 2016). Všechny tři etapy absolvovali Jirka Švadlena v H65 (6.místo), Terka Prudičová v D10 (7.) a Petr Janeba v H55 (8.). Samotný sprint přidali Viki, Vojta a Martin Grundmanovi a Honza Sháněl.

Cena střední Moravy
Čtyřetapových závodů v Suchém u Boskovic 2.-6.7. se z našeho oddílu zúčastnil jen Roman Jelínek v kategorii T. Pořádal prostějovský oddíl a tratě v pořadí krátká (mapa Protivanovský rybník), klasická (Nebeský rybník), krátká (Horní rybník) a zkrácená (Sušský rybník) vedly většinou na náhorní plošině s převážně jehličnatým lesem a s větším množstvím vodotečí.

H.S.H Vysočina cup
Ve dnech 8.-10.7 se početná skupina našich závodníků vydala na závody do Štěměch u Třebíče. Pořadatelé z Chrasti postavili postupně krátkou trať (Hadí hora), klasickou trať (Bukovec) a zkrácenou trať (Kobylí hlava) startovanou handicapem. Vše se běhalo za velkého tepla v pestrém a různorodém vysočinském terénu s rýhami, průseky a cestami, v lese s různou průběžností a s občasným podrostem. Co do výsledků se jednalo o nejúspěšnější prázdninové závody, na stupně vítězů se šlo 7x. Míša a Jirka Švadlenovi vyhráli v H16B a H70, Lenka a Tom Křivdovi byli druzí v D40B a H18B, stejně tak Jitka Semrádová v D50C. Štěpka Shánělová a Jana Semrádová skončily třetí v D16B a D18B. Celý víkend si někteří zpestřili pobytem u Semrádů na chatě s procházkami po okolí, s opékáním buřtů a pozorováním západů slunce. Křivdovi si přidali i pár dní s cyklistikou.

Eduard
Ve dnech 29.-31.7. se ve sportovním areálu Eduard u Jáchymova uskutečnily další vícedenní závody. Na mapách Eliáš, Rovnost a Svornost se běžela krátká, klasická a zkrácená trať z handicapem v horském lese v terénu s velkou členitostí, s pozůstatky po těžbě (jámy a kupy). Pořadatelé z Ekonomu Praha a z Ostrova tak využili prostor z MČR na krátké trati v roce 2015. Druhou a třetí etapu si zde zaběhli Vojta, Lenka a Viki Grundmanovi.

Rumcajsovy míle
Tradiční jičínské závody se konaly 5.-7.8. jako čtyřetapové, centrum bylo na louce mezi obcemi Mužský a Branžež, u osady Zápudov. Za pěkného letního počasí jsme si v kopcovitém terénu s průběžným lesem a různě velkými skálami užili tři krátké tratě a jeden lesní sprint (3.etapa) na mapách Obětní kámen, Kavčina, Na skalách a Skalka. Zejména sprint byl velmi výživný, když jsme obkličovali (a přebíhali) velmi hluboké údolí se strmými svahy a některé kontroly doslova visely nad propastí. V hlavní mužské kategorii startovalo šest našich borců, nejlépe si vedl Tom, který skončil čtvrtý, a o lepší výsledek ho připravil nevydařený sprint. V téže kategorii byl Vojta 12., Martin K. 17. a Ondra 19. V D16 zaběhla dobře Štěpa na 5.místě. Pavel S. zaplatil nováčkovskou daň za své první závody ve skalách a jednu etapu disknul (ale nebyl jediný).

Česká Kanada
Petidenní závody v České Kanadě pořádala pražská Pragovka 10.-14.8. se třemi různými centry v terénu se smíšeným, mírně kopcovitým a dobře průběžným lesem. V lese pak byly různé detaily jako kameny, skály či kupky, ale i houby a mnoho borůvek. První a druhá etapa se běžela z Cyklocampu pod Landštejnem, nejdříve krátká na mapě Mlýnský les, pak klasika na mapách Kolčavka a Uhliště. Třetí a čtvrtá etapa startovaly ze Stoječína, opět krátká a klasická trať a mapy Graselova sluj a Pekelec. Na poslední zkrácenou klasiku s handicapovým startem na mapě Šibeník se vybíhalo z autocampu Zvůle. Dobře běhal Láďa, když v pánské elitě skončil na 13.místě. V H55B obsadil Martin G. druhé místo, Viki byl v H14B čtvrtý a Pavel S. v H50B třináctý.
Po celou dobu panovalo velmi chladné počasí, v 1.etapě i sprchlo, a tak jen ti nejodvážnější využili ke koupání všudypřítomné rybníky. Ve snaze poznat tamní kraj někteří během výletů navštívili hrad Landštejn, kostel v obci Klášter, Jindřichův Hradec, Slavonice, úzkokolejnou železnici a zastávku Kaproun s vyhozeným Járou Cimrmanem, rozhlednu U Jakuba i Ďáblovu prdel.

Pěkné prázdniny
Turnovští pořadatelé přistoupili letos ke změně a tři etapy rozložili do třech dnů, navíc vynechali sprint, a tak jsme běželi dvě krátké tratě a klasiku. Na dny 19.-21.8. jsme přesídlili na louku u Malé Skály a těšili se do skal. První etapa na mapě Chléviště ve skalních městech Chléviště a Kalich s těžkou podložkou nás nezklamala. Druhá etapa ve skalách na Drábovně byla ještě těžší. Během třetí etapy opět ve skalních městech Chléviště, Kalich a Zbirohy navíc vydatně lilo, takže sbíhání ze svahů směrem k cíli okořenila spousta kluzkého bláta. Dařilo se hlavně dorostencům, v D18 skončila Verča pátá a Jana sedmá, v D16 a H16 byli Káťa a Míša devátí. Ve volném sobotním odpoledni si někteří prohlédli skalní hrad Vranov, jiní si vyzkoušeli fotoorienťák.

Cena východních Čech
Poslední prázdninové závody připravil OK Hradec Králové 26.-28.8. do Radvanic s centrem u bývalého dolu Kateřina. Krátká, klasická a zkrácená trať s handicapem se běžela na Závoře ve svahu s velkým množstvím kamenů, skalek a terénních detailů. Za teplého počasí Jirka Š. v kategorii H70 zvítězil.