Slovak karst cup 2019

Plešivecká planina byla dějištěm tradičních vícedenních závodů Slovak Karst Cup ve Slovenském krasu. Krasové terény jsou typické množstvím větších i menších závrtů a listnatým průběžným lesem nebo naopak otevřenými oblastmi s nepříjemnými hustníky.

Číst dál...

Prázdninové vícedenní závody v létě 2017

H.S.H Vysočina cup

Již 24.ročník těchto vícedenních závodů uspořádal chrastecký oddíl ve dnech 14.-16.7.. Centrum bylo v Řásné v okrese Jihlava a běžely se krátká, klasická a zkrácená trať (tato s handicapovým startem) v okolí Míchovy skály.

Číst dál...

Prázdninové vícedenní závody v létě 2016

Veteran cup
připravili pořadatelé z Vamberka a Kostelce nad Orlicí hned na začátku prázdnin ve dnech 1.-3.7.. V pátek se běžel sprint v Kostelci nad Orlicí se startem u koupaliště. V sobotu i v neděli se centrum přesunulo do Kostelecké Lhoty a odtud se závodníci vydali na klasickou trať (mapa Brodec 2016) a zkrácenou trať (Mírov 2016). Všechny tři etapy absolvovali Jirka Švadlena v H65 (6.místo), Terka Prudičová v D10 (7.) a Petr Janeba v H55 (8.). Samotný sprint přidali Viki, Vojta a Martin Grundmanovi a Honza Sháněl.

Číst dál...

Pěkné prázdniny

Vícedenní prázdninové závody Pěkné prázdniny se letos uskutečnily od pátku 21.srpna za teplého a slunečného počasí. Na páteční podvečer připravili pořadatelé z turnovského oddílu trénink v okolí kempu v Kacanovech. Sobotní krátká trať se odehrávala na mapě Radeč ve skalnatém terénu, odpolední sprint na mapě Jezírka opět v členitém a kopcovitém terénu se skalními srázy a kameny se startem u Kopicova statku.

Číst dál...

O-Ringen 2015

Největších vícedenních závodů v orientačním běhu - O-ringenu - se tento rok zúčastnila i výprava z Chocně ve složení Michal, Honza a Ondra. Do Švédska jsme se doplavili na trajektu, na kterém jsme přenocovali na palubě pod širákem.

Číst dál...

H.S.H Vysočina cup 2015

Druhý červencový víkend si malá choceňská výprava přijela zazávodit do Milov, kde se pod dohledem SK Chrast konal stále více oblíbenější H.S.H Vysočina cup (lidově Botas). Závodní prostor všech tří etap se rozprostíral ve svahu od Malinské a Drátenické skály až k Milovskému rybníku u něhož bylo i centrum. Počasí pořadatelům i téměř 1300 závodníkům přálo, ve dne bylo příjemně kolem 25 stupňů, zato v noci dokonce některé členky klubu musely nasadit čepice.

Číst dál...

Advanta 2015

Druhým prázdninovým vícedenním závodem, kterého se zúčastnili chocenští orienťáci byl ADVANTA CUP s centrem v Teplicích nad Metují. Čtyřdenní pětietapový závod pořádala K.O.B. Dobruška. Velmi atraktivní terény, hlavně druhé a třetí etapy, přilákaly tisícovku běžců.

Číst dál...

Cena Východních Čech

Od 29. do 31.8. proběhla v Radvanicích Cena Východních Čech. Pořádající OK 99 Hradec Králové zvolil za centrum bývalý důl Kateřina a připravil pěkné závody za příjemného počasí. Pršet začalo až úplně nakonec.

Číst dál...

Turnovští pořadatele připravili své tradiční vícedenní závody od pátku 22.srpna s centrem v kempu na Branžeži v Českém ráji. Běhalo se v členitém terénu se skálami a s hustníky, les byl většinou dobře průběžný. Kromě několika přeháněk nám počasí přálo a ani nevadily dlouhé cesty na start a do cíle, to abychom se podívali do nejhezčích částí lesa.

Číst dál...

Rumcajsovy míle

O víkendu 17. a 18.srpna pořádal jičínský oddíl dvoudenní závody u zříceniny hradu Valečov. Centrum bylo přímo na louce pod hradem a tratě všech čtyř závodů vedly členitým a kopcovitým terénem se spoustou pískovcových skalních útvarů. Běhalo se na mapě Valečov v různém měřítku, nejčastěji 1:5000, dopoledne vždy krátká trať a odpoledne sprint. Závody za slunečného počasí byly moc pěkné, orientačně těžké a velmi fyzicky namáhavé.

Číst dál...

Grand prix Silesia 2014

V sudých letech tradiční "Silesia" vždy zavítá do okolí Vidnavy. Krásné okolní lesní terény s kameny, kupkami, skalkami i zatopenými lomy jsou pro orientační běh velmi vyhledávány.
Opavští pořadatelé centrum závodu umístili na louku vedle tábora Habina ve Velké Kraši, kde současně probíhal mezinárodní kemp mladých orientačních běžců.

Číst dál...

Cerkno cup 2014

Lidé, kteří si v úterý 15. července "přivstali", mohli mít zajímavou podívanou: šest lidí se snažilo vtěsnat do auta společně s věcmi na šest dní a dvěma stany. Když se jim to konečně podařilo, vyrazili směr Slovinsko-Črni Vrh. Projeli mnoho malých i velkých měst a vesniček a pak jsme se konečně ocitli na místě. Ve středu byl trénink až odpoledne, a proto jsme využili čas a navštívili Ljubljanu (Nebotičnik-nejstarší mrakodrap na Balkánu, hrad, park Tivoli, Trojmostí a Dračí most).

Číst dál...

H.S.H. Vysočina cup 2014

Tradiční tříetapové závody chrasteckých pořadatelů - H.S.H. Vysočina cup o víkendu 18.-20.7. zavítaly do prostoru MČR na klasické trati v roce 2010 a byly letos s opravdu letním počasím, teploty dosahovaly až třicet stupňů. Pěkné centrum závodu bylo na rozlehlé louce u obce Salavice, což je obec asi 5 km severně od Třeště. Terén pro závody typicky vysočinský i kopcovitý, s kameny a skalkami v nadmořské výšce nad 600 m.n.m. Nedaleký vrch Velký Špičák 734 m.n.m. Organizace závodů bezproblémová a dobré bylo, že doběhy všech etap byly v centru závodu. V pátek se běžela krátká trať, v sobotu klasika a nedělní závěrečná zkrácená klasika byla s handicapovým startem.

Číst dál...

Veterán cup 2014

Letní etapové závody v orientačním běhu pokračovaly tříetapovým závodem v nedalekém Potštejně. Pořadatelé z Vambereckého oddílu vybrali pro centrum závodu kempwestern Vochtánka pod hradem. Závod začal páteční sprintovou etapou v Potštejně a pokračoval sobotní a nedělní etapou v lesích nad řekou Divoká Orlice. Kopcovitý terén v prostoru Modlivého dolu byl náročný a prověřil důkladně 450 startujících. Počasí závodu přálo, dobrá byla organizace a zpestřením byla i sobotní večerní prohlídka hradu a následný noční orientační běh.

Číst dál...

Sedmihoří

První prázdninové vícedenní závody uspořádala Lokomotiva Plzeň ve dnech 4.-6.7. v krásném přírodním parku Sedmihoří s centrem na louce u Mířkova. Celý terén vypadá tak, že uprostřed je rovinatý les a po okrajích pás kopců s žulovými kameny různých velikostí. Samozřejmě nechybí cesty, průseky, paseky i potoky.

Číst dál...

Velikonoce ve skalách 2014

Tradiční velikonoční mezinárodní tříetapové závody letos přilákaly do skalnatých pískovcových terénů u České Lípy 1200 účastníků z celé republiky a dalších 15 evropských států.
Pořadatelé z Kotlářky Praha zvolili za centrum všech tří etap louku nedaleko vesnice Kozly. Na první etapu se dojíždělo autobusy k osadě Kvítkov, další dvě měly cíl v centru závodu. Oproti loňskému, skoro zimnímu počasí se zbytky sněhu bylo to letošní pro závody příznivé. Při páteční odpolední etapě bylo ještě chladno, ale bez deště, v sobotu i neděli se již běhalo za slunce a tepla.

Číst dál...

Cena východních Čech

Ve dnech 30.8. - 1.9. jsme se zúčastnili posledních prázdninových vícedenních závodů. Pořadatelé z Pardubic postavili centrum u Horního rybníka v Nasavrkách, odkud jsme se vydali na první a třetí etapu. Na druhou jsme jeli do Horního Bradla. Možnosti kempovat jsme nevyužili a každý den jsme dojížděli. První dvě etapy panovalo slunečné a teplé počasí, v závěru se ochladilo, avšak pršelo jen před závodem.

Číst dál...

Letošní závody Pěkné prázdniny se za krásného slunečného počasí uskutečnily 24. a 25.srpna. Turnovští pořadatelé připravili centrum v rekreačním středisku Palda v Rovensku pod Troskami, odkud nás pak vozili na jednotlivé etapy autobusem. Náš oddíl byl velmi početně zastoupen a ještě v pátek odpoledne se většina zúčastnila doprovodného závodu v mikrosprintu v areálu a blízkém okolí. Míša Švadlena vyhrál kategorii dětí (do 12 let). V ženách doběhla Verča Chaloupková osmá a Jana Semrádová dvanáctá. V mužích skončil Martin Křivda osmý, Láďa Semrád devátý a Honza Sháněl jedenáctý.

Číst dál...

5 Days of Apennines 2013

Na přelomu července a srpna se v severní Itálii konaly mezinárodní pětietapové závody Five Days of Apennines 2013. Centrum závodů bylo situováno do městečka Loco di Rovegno, ležícího 50 km severovýchodně od Janova v regionu Liguria. Na závody se vydala výprava závodníků reprezentujících choceňský oddíl ve složení Michal Pátek, Standa Chaloupka, Ondra Pešek a Petra Škodová.

Číst dál...

Magnus Cup 2013

Na závody nedaleko Rýmařova s předpokladem pěkných orienťáckých terénů jsme odjížděli v pátek v počtu dvou – Vláďa a Petr Janebovi, jako obvykle v čase, který předpokládal prázdné silnice a tolerantní hlídky policie. Ještě do prostoru první etapy jsme měli trochu hoňky, ale pak už nás čekala potkávání se se zdejšími hustníčky, kopci a dokonce i skalním městem, to vše doprovázené silnými orienťáckými zážitky.