5E OB Valečov 2008

O prvním srpnovém víkendu prodlouženém do pondělí nachystalo Sportcentrum Jičín již tradiční pětietapové závody ve skalách v okolí hradu Valečova u Mnichova Hradiště. Připraveno bylo 5 sprintových etap na mapách v měřítku 1:5000 v těžkém členitém terénu.

Podle časů to však byly závody na krátkých tratích, někteří si z toho hlavně v první etapě ztížené navíc deštěm udělali klasiku.
Závody v nádherných skalních terénech s centrem v amfiteátru pod hrademza za účasti pěti stovek převážně českých ale i zahraničních běžců byly pěkné, v neděli a v pondělí i za příjemného slunečného počasí.
Z naší dvanáctičlenné výpravy byli jednoznačně nejlepší ti nejmladší. V celkovém pořadí po pěti etapách vyhrála v D10 Verunka Chaloupková a v H12 Vláďa Janeba. Třetí byla v D10F Zuzanka Jelínková a čtvrtá Káťa Chaloupková. Pátá místa obsadili Tomáš Jelínek v H10F a Honza Sháněl v H14. Druhá polovina výpravy - veteráni už tak úspěšní nebyli, ale dobře si zaběhali a zatrénovali ve fyzicky i mapově náročném terénu.
Prázdniny jsou ve své druhé polovině a členy našeho oddílu čekají ještě vícedenní závody ve Vidnavě - GP Silesia, PP v Kacanovech a CVČ v Hradci Králové.