Jarní pohár

O víkendu 17.-19.3. začaly závody v orientačním běhu naplno a bojovalo se na mnoha frontách. Pořádání trojzávodu se ujal hradecký klub OK 99 a na úvod se v pátek večer běžel noční závod na Michnovce v mírně zvlněném terénu s mnoha cestami. Naše závodníky nočák nelákal a soustředili se na další klání, jediným zástupcem byl Michal Korbel v H35C.


V sobotu se běžci přesunuli do Újezda u Přelouče a zde se za chladného a deštivého počasí konaly první letošní štafety. Terén byl opět jen mírně zvlněný, velmi rychlý, s cestami a vegetačními a terénními detaily. Náš oddíl postavil s pomocí našich polských členů 7 štafet! Nejcennějšího výsledku dosáhli dorostenci, když ve složení Tom, Mikolaj a Míša doběhli třetí v H18. Ve stejné kategorii běželi ještě dva polští dorostenci. Na druhém místě skončila štafeta v H135 (Kalikst, Ivan a Pavel Š.). Dorostenky Štěpánka, Káťa a Jana obsadily pěkné 12.místo a štafeta žen v D21 ve složení Paulina, Verča a Lenka K. skvělé 13.místo. V hlavní mužské kategorii H21 naše dvě štafety skončily na 19. resp. 26.místě (Martin, Láďa a Ondra)(Michal P., Szymon a Honza).
V neděli se na stejném místě běžela klasika, což bylo 1.kolo Východočeského poháru, poslední 10.kolo Zimní hradubické ligy a také nominační závod pro dorostence v kategorii H21C na Středoevropské utkání mládeže (CEYOC), konané 31. 3 – 2. 4 v polské Sobótce. S hodnocením začnu od konce, v kategorii H21C běželo 153 závodníků a na CEYOC se nomilovalo prvních šest závodníků z H16 a prvních šest z H18. Tom se nominoval z 2.místa a Míša z 31. ze všech závodníků. Gratulujeme a budeme držet palce. Tomovo 2.místo mu zajistilo i celkové 2.místo v ZHL za první Martou Fenclovou z Pardubic. A z dalších výsledků se závod povedl Lence K. na 2.místě v D35C, Kalikst vyhrál v H45C (Ivan tamtéž 6.), Jirka Š. byl 5. v H65C, v D21C zaběhla nejlépe Jana na 19.místě. Závod v pánské elitě H21E s parametry 18km, 45 kontrol si vyzkoušel Láďa a s časem 100 minut obsadil 23.místo se ztrátou 17 minut na vítěze. V novém roce došlo k přesunům v kategoriích, v D12D běžela poprvé Iva Barcalová, v H14D Standa Marhold (4.místo) a Matěj Jirout si poprvé úspěšně vyzkoušel 8km trať.
Na jarním poháru se počítají body i do soutěže klubů za všechny tři dny a choceňský oddíl skončil na pěkném 11.místě.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top