Štafety na Jihlavsku

V neděli po Mistrovství ČR v nočním OB pokračoval ve stejném terénu Český pohár štafet. Druhé kolo hostili orientační běžci z OK Jihlava, kteří připravili tratě v lese u obce Rantířov.

Různorodý terén se spousty terénních a porostových detailů, na okraji prostoru se strmým údolím s řekou Jihlavou a skalnatými srázy, způsobil roztrhání startovního pole prvních úseků a postaral se tak o napínávý závod až do samého konce. Nejlepší běžci museli zvládnout přechody mezi rychlejšími, mapově jednoduššími pasážemi a těmi těžšími, kde bylo zapotřebí zpomalit a více hlídat směr. Tratě byly pěkné, ovšem některé kategorie měly několik kontrol úplně totožných s kontrolami z nočního závodu.

Choceňské barvy postavily po výživném nočáku hned 4 štafety. Nejlepšího umístění dosáhli dorostenci, kteří si doběhli pro devátou příčku v kategorii H18 ve složení Tom Křivda, Míša Švadlena a hostující Jonáš Koditek z KOB Ústí nad Orlicí. V mužích přidala pěkné 16. místo štafeta ve složení Láďa Semrád, Ondra Pešek, Martin Křivda. Dorostenky, ve složení Štěpánka Shánělová, Káťa Chaloupková, Jana Semrádová, si doběhly taktéž pro 16. příčku.

Kompletní výsledky ze závodu naleznete zde.

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top