Rodinné štafety

23.ročník rodinných štafet pořádali Kipli a Karlos v neděli 18.října na Milovech v areálu rekreačního střediska Gaudeamus. Ve zmapovaném okolí se běhalo v kopcovitém vysočinském terénu, převážně dobře průběžném. 1. a 3.úseky se podívaly do prudších kamenitých svahů i k nejvyšším skalám, 2.úseky se pohybovaly spíše v rovině.

S napětím očekávané překvapení si užily všechny tři úseky. První a druhý úsek měl vložený Micro-O Scorelauf mezi chatkami a na dětském hřišti za hotelem. Mělo se orazit 11 resp. 8 kontrol vyznačených v mapě (bez kódů a popisů) a za každou chybu běžel třetí úsek trestné kolečko (asi 200 m). Třetí úsek měl navíc bílá místa na mapě. Z našeho oddílu se závodu účastnilo šest štafet, čtyři v kategorii Open a dvě v Mix. V Open se po všechny tři úseky na skvělém 3.místě pohybovala štafeta Křivdovi (Pavel Š., Ivan a Tom). Tom sice dobíhal na 2.místě, ale jedno trestné kolo ho zdrželo a ve finiši prohrál o sekundu. Semrádovi skončili devátí po vyrovnaném výkonu všech (Jana, Pavel, Láďa) se třemi trestnými koly. Švadlenovi (Míša, Jana a Lenka K.) doběhli na 19.místě bez koleček navíc. Chaloupkovy (Lenka, Verča, Káťa) byly po Kátině hrdinském výkonu na posledním úseku a 2 trestných kolech 22.. Štafeta Choceňáci (Michal P., Honza S. a Ondra) v Mixech jasně vyhrála s náskokem 19 minut i přes jedno kolečko navíc. Choceňáci 2 (Bobo, Danča a opět Michal P.) přiběhla čtvrtá s čistým štítem.
Pořadatelům patří velký dík za pěkné závody.