Krátký den 2022

Choceňská štafeta 13. na Krátkém dnu 2022.

Číst dál...

Akademické MČR

V první polovině září proběhl v Olomouci a jejím okolí šampionát studentů vysokých škol. Akademické MČR se běželo ve dvou disciplínách – sprint a krátká trať. Nejlepšího výsledku dosáhl Ladislav Semrád, který vybojoval v lesním závodě na krátké trati bronzovou medaili.

Číst dál...

Choceň poprvé na Tiomile

Choceňský klub orientačního běhu se letos poprvé ve své historii zúčastnil nejslavnějších a největších štafetových závodů ve světě orientačního běhu.

Číst dál...

Horský orientační běh 2018

Jako obvykle na startu nového tréninkového roku, tak i letos se konalo pod hlavičkou České Asociace Rogainingu Mistrovství ČR v horském orienťáku, zkráceně HROB. Na rozdíl od běžných orienťáků se soutěží ve dvojicích a k dispozici mají méně podrobnou mapu, blíž podobnou turistické. Leotšní ročník dostal na starost tým okolo Tomáše Udržala a vzhledem k centu závodu umístěnému do Herlíkovic, nedaleko od samotného srdce Krkonoš, byla očekávání velmi vysoká.

Číst dál...

Rodinné štafety 2018

Již 26.ročník rodinných štafet uspořádali Kipli a Karlos v neděli 21.října v Korytech u Kostelecké Lhoty. Běželo se v rovinatém a dobře průběžném terénu s hustou sítí cest za příjemného podzimního počasí. Mapovým překvapením pro 3.úsek byla vyříznutá část mapy, kam byla zkopírovaná jiná část mapy.

Číst dál...

Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2018

Na letošní republikové finále jsme to měli blízko, neboť se konalo v Pardubicích pod taktovkou místního klubu OK Lokomotiva Pardubice. Ve středu 6.června jsme se díky těmto závodům podívali na dostihové závodiště.

Číst dál...

Krajský přebor škol v orientačním běhu

Netradičně v pátek 11.května se v Lázních Bohdaneč konalo krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Centrum pořadatelé umístili přímo doprostřed lázeňského areálu. Tratě vedly kolem lázeňských budov a v lázeňském parku, který byl čím dál zarostlejší, až postupně přešel v příměstský lesík. Déšť sice hrozil, ale nepřišel, a tak se běhalo za celkem příjemného počasí.

Číst dál...

O-Sezóna 2018 je tady

Třetí březnovou nedělí začala nová o-sezóna 2018 tradičně na Kosti. Pořadatelé ze SOK TJ Turnov uspořádali první oficiální závod tohoto roku na nově zrevidované mapě Kost JIH v měřítku 1:15000. Byť počasí v předchozích dnech bylo doslova jarní, tak v sobotu se název závodu "JARNÍ SKÁLY" s jarním počasím moc neshodoval.

Číst dál...

Zimní nuda v Brně

Ačkoliv podzimní sezóna Východočeského poháru již dávno skončila a do Jarního poháru zbývá ještě mnoho týdnů, stále je co dělat a kde běhat. Doma ve Východních Čechách máme seriál zvaný Zimní hradubická liga a v Brně zase existuje Brněnská zimní liga, a kromě ní i několik dalších samostatných akcí. A na některých z těchto brněnských zimních o-akcích měl své zastoupení i choceňský orienťák.

Číst dál...

Rodinné štafety 2017

Jubilejní 25.ročník rodinných štafet připravili Kipli a Karlos se svými pomocníky 22.října. Jako centrum posloužilo fotbalové hřiště v obci Vrbatův Kostelec a závodním prostorem byl les západně od silnice na Chacholice, kterým prochází hluboké údolí říčky Žejbro a vlaková trať.

Číst dál...

Akademický punk na Suchdole

Ve dnech 20. a 21. června se ve čtvrti Hnojník (Praha-Suchdol) konaly prestižní závody s punkovou příchutí o tituly nejlepšího OB akademika ČR.

Číst dál...

Dny orientace v Chocni

Klub orientačního běhu Choceň uspořádal v rámci oslav 790 let od první písemné zmínky o Chocni veřejný závod. Dvě tratě, kratší a delší byly postaveny v centru města. Stavitel trati Jirka Švadlena využil možností města, jehož sloganem je „zeleň ve městě, město v zeleni“. Tím se stal závod nejen pestřejším, ale především bezpečnějším zejména pro děti.

Číst dál...

Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2017

Ve středu 7.června pořádal klub SK Prostějov republikové finále v Čechách pod Kosířem, malé obci nedaleko Olomouce. Pěkné tratě na mapě Velký Kosíř 2017 vedly kopcovitým terénem se smíšeným a porostově pestrým lesem, v části byl svah s listnatým lesem, občas skalky, někde vysoká tráva. Ke konci se běželo v zámeckém parku, kde bylo i shromaždiště. Postavit tratě tak, aby se orienťáci nenudili a nováčci neztratili, je náročné, tentokráte se to staviteli Petru Hynkovi povedlo.

Číst dál...

Krajský přebor škol v orientačním běhu

Na krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu jsme jeli ve středu 10.května lehce napnutí, protože pořadatelé závod připravili na novém místě. Pěkné zázemí jsme měli ve skautském centru Vinice a běželo se na mapě Vinice-cvičák v měřítku 1:5000.

Číst dál...

Sezóna 2017 zahájena

Druhou březnovou sobotu byla tradičním závodem Jarní skály na Turnovsku za přítomnost téměř tisícovky natěšených orienťáků zahájena nová sezóna orientačního běhu pro rok 2017.

Číst dál...

Horský orientační běh

První víkend v listopadu se konalo ojedinělé Mistrovství České republiky v horském orientačním běhu, zkráceně HROB.Místo konání se během posledního roku měnilo, ale naše čtveřice se vydala do Krušných hor, do lyžařského střediska Klíny v nadmořské výšce kolem 800 metrů. Zmapováno bylo okolí Klínů až do 950 m. n. m.v měřítku 1:25 000, bez klasických orienťáckých detailů – les bílou, louky žluté a cesty, někdy dokonce průseky, sem tam nějaká vodoteč či rybníček.

Číst dál...

Rodinné štafety

V Bělči nad Orlicí v areálu tábora J.A.Komenského proběhl 23.října již 24.ročník rodinných štafet. Tratě v rovinatém hradubickém terénu zpestřil Bělečský potok se svými meandry a mapové překvapení.

Číst dál...

Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu 2016

Studenti Gymnázia ve Vysokém Mýtě se ve středu 8.června zúčastnili závodu v orientačním běhu v Praze Bohnicích. Začátek tratí v neobvyklém měřítku 1:5000 vedl Čimickým údolím s různým porostem a skalkami. Přes farmu s koňmi se běžci dostali do rozlehlého parku Psychiatrické nemocnice v Bohnicích s členitým terénem, cestami a roztroušenými pavilony.

Číst dál...

Krajský přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 25.května jsme se vydali do Pardubic na krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Tentokrát připadla řada na Dubinu s centrem na hřišti místní školy, a tak se běželo na mapě Studánka s rovinatým a zarostlým terénem s cestami a pěšinami. Orientačně jednodušší tratě potrápily hlavně naše mladší závodníky, ale díky příjemnému počasí a výborným výsledkům se akce vydařila.

Číst dál...

Rodinné štafety

23.ročník rodinných štafet pořádali Kipli a Karlos v neděli 18.října na Milovech v areálu rekreačního střediska Gaudeamus. Ve zmapovaném okolí se běhalo v kopcovitém vysočinském terénu, převážně dobře průběžném. 1. a 3.úseky se podívaly do prudších kamenitých svahů i k nejvyšším skalám, 2.úseky se pohybovaly spíše v rovině.

Číst dál...

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top