Krátký den 2022

Choceňská štafeta 13. na Krátkém dnu 2022.

V sobotu 22.1. 2022 uspořádaly Žabovřesky Brno v lese u Dubňan první ročník štafetového závodu Krátký den, který se po skandinávském vzoru běžel částečně za tmy. Choceň po několika peripetiích a změnách na poslední chvíli (covid, kotník, rýmička, nemoc) poskládala tým složený převážně z brněnské sekce oddílu. Celý závod se odehrál za narůstající zimy a v lehkém poprašku sněhu, ve kterém se tvořily pěšinky. Většina týmu se nevyvarovala chyb, přesto ale můžu za všechny z nás říct, že jsme si závod moc užili.

Na první úsek v jednu hodinu odpoledne vystartoval Kuba P., který statečně bojoval a sbíral zkušenosti, předával na 31. místě. Druhý úsek byl dámský a dlouhý přes 9 km, Janča se ale bohužel nevyvarovala velké chyby, a proto nemohla být s výkonem spokojená, i když štafetu posunula na 25. místo. Třetí úsek patřil Elišce, která si odbyla štafetovou premiéru a pěkným výkonem bez chyb posunula tým o další čtyři místa kupředu. Na čtvrtém úseku zazářil Ondra, který zaznamenal 6. nejrychlejší čas, a štafeta se tak po jeho práci ocitla na 14. pozici. Čtvrtý úsek si na vlastní kůži vychutnal i Michal P., který v choceňském dresu vypomáhal štafetě Kamenice k zisku celkového 15. místa a při svém závodě si mohl užít západ slunce. V klučičím souboji ale pomyslně zvítězil Ondra. Další na řadě byl Láďa, který i přes dvě chyby a běh o samotě posunul štafetu na 11. příčku. Šestý úsek patřil Dlouhé noci, nejdelší pánský úsek měřil přes patnáct kilometrů a za nás se na něj vydal Honza. První hodinu bojoval srdnatě, pak mu lehce došly síly, přesto ale závod dokončil za necelých 114 minut a udržel štafetu těsně za první desítkou. Káťu Ch. čekal hromadný start dosud nevyběhnuvších úseků, který byl stanoven na 19:15. Byla už dost zima, Kátě se tam po celodenním čekání v teple tělocvičny moc nechtělo, ale přesto zaběhla slušně a štafeta se v celkovém součtu umístila na 13. pozici.

Děkujeme všem organizátorům ze Žabin, že v Česku založili takovouto tradici a doufáme v další ročník. Moc rádi zase přijedeme. Zázemí v hale tělocvičny bylo moc fajn a přenosy gps přinesly mnoho zábavy pro diváky.

Odkaz do orisu, kde jdou najít výsledky a gps jednotlivých úseků

Autorem pěkných fotek je Tomáš Bubela, děkujeme.

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top