Jarní pohár

Sobotní Jarní pohár za chladného, ale slunečného počasí byl pro mnohé naše závodníky výjimečný, v novém roce totiž postoupili do vyšších a náročnějších kategorií. Tak si svoji premiéru odběhla Verunka Chaloupková v desítkách poprvé bez fáborků, Láďa Semrád a Matouš Ondra ve dvanáctkách, Martin Křivda a Honza Sháněl ve čtrnáctkách.

Verunka obsadila 1.místo, Tomáš Křivda byl druhý v H10 a Martin Křivda šestý v H14. Jirka Švadlena obsadil 5.místo v H45. Velkou pochvalu zaslouží Matouš Ondra, protože běžel svůj úplně první závod. Za zmínku stojí i Lenka Chaloupková a Marta Jelínková, které běžely poprvé jako nově registrované ženy našeho oddílu.

V neděli pokračoval poblíž Bělče nad Orlicí Jarní pohár závodem štafet. Deštivé počasí závodníkům nepřálo, navíc tratě vedly přes mnoho potoků a bažin, takže mokra si užili dost. Mužská štafeta ve složení Ondra Pešek, Tomáš Šlajs, Michal Pátek a Pavel Švadlena doběhla ve velké konkurenci na 30.místě. Další tři štafety běžely v kategorii MIX, nejvíce se dařilo Křivdovým, kdy Lenka byla na svém úseku devátá, Martin 22. a celkově obsadili 21.místo. Tomáš Křivda jako nejmladší účastník zaběhl výborně, na povinném úseku (600 m) předběhl Lenku i Jirku Švadlenu. Druhá štafeta Roman Jelínek, Jitka Semrádová a Petr Janeba doběhla na 36.místě v celkem vyrovnaném výkonu všech tří zúčastněných. Třetí štafeta Ivana Švadlenová, Láďa Semrád a Jirka Švadlena skončila 38. Láďa zaslouží pochvalu za statečnost, když jednu kontrolu hledal v dešti a blátě 50 minut a nevzdal. Jirkovi tak připravil nečekaný zážitek, kdy běhal po lese úplně sám a zaběhl pěkný 13.čas.