MISTROVSTVÍ EVROPY VE ŠVÝCARSKU

Po více než roce a půl se konaly mezinárodní závody. Od čtvrtka do neděle se konalo ve švýcarském Neuchâtelu čistě sprintové Mistrovství Evropy v orientačním běhu, současně jako 1. kolo Světového poháru. Hned ve čtvrtek se běžely smíšené sprintové štafety a český tým ukázal, že patří mezi favority - bral čtvrté místo.

Do dalších závodů jednotlivců byl nominován i choceňský Tomáš Křivda. V pátek se postavil na start kvalifikace na knock-out sprint, do kterého s přehledem postoupil z druhého místa ve svém rozběhu, kde zaostal o 12 sekund za pozdějším vítězem celého knock-out sprintu Matthiasem Kyburzem. V sobotním čtvrtfinále se bohužel neprobojoval mezi 3 nejlepší postupující do semifinále a skončil tak na prvním nepostupujícím místě za Danielem Hubmannem (1. Kasper Fosser, 2. Havard Eidsmo). Dle jeho slov byli kluci lepší, trať byla kluzká a po pádu na předsběrce bylo rozhodnuto, že na finiši o postup nezabojuje. Zopakoval tak stejný výsledek jako téměř před třemi lety na Světovém poháru v Praze.

V neděli byl na programu velmi technický sprint. Tomáš si s úvodní pasáží poradil skvěle. Na prvním mezičase v polovině trati byl na celkovém 7. místě. Zbývala mu pouze závěrečná pasáž v historickém centru města. Bohužel ovšem při otočce mapy si Tomáš nevšiml povinného postupu, o kterém věděl, že vede od poslední kontroly první části. Zmatkováním, kam vlastně dál běžet ztratil přes 45 sekund a ztratil naděje na životní umístění v top10. Bohužel každý závod končí až v cíli a na kdyby se nehraje. Celkově se umístil na 44. místě, což v tak nabitém startovním poli je skvělý výsledek. Toto je další zkušenost, kterou věříme, že využije při dalších závodech, při kterých mu budeme opět držet pěsti!