Eurometeeng a SP v Itálii

Euromeeting, tradiční závody reprezentačních skupin jednotlivých států se konají za účelem seznamování se s terény budoucích Mistrovství světa. V roce 2023 to bude šampionát ve Švýcarsku, a proto se letos jednotlivé týmy sjely do švýcarského regionu Aletsch, aby se v rámci závodů Euromeetingu na krátké a zkrácené klasické trati, seznámili závodníci s lokalitou, kde bude připravované Mistrovství světa probíhat.

Číst dál...

Příprava Tomáše Křivdy ve Skandinávii

Během letní přípravy využil Tomáš nabídku svého nového klubu Kalevan Rasti a hned po Mistrovství světa v České republice odcestoval do Skandinávie, kde se připravoval v nádherných finských terénech plných jezer kolem města Joensuu. V půlce srpna pak odletěl do švédského Idre, kde proběhlo 2. kolo Světového poháru.

Číst dál...

MISTROVSTVÍ SVĚTA V ČESKU

Už v sobotu začne v Terezíně mistrovství světa v orientačním běhu! Do bojů se postaví i závodníci K.O.B. Choceň. Na startu sprintu a krátké trati se můžeme těšit na Tomáše Křivdu. Za polský tým se Hanna Wiśniewska postaví na start sprintových štafet, krátké trati, lesních štafet a klasické trati.

Číst dál...

MISTROVSTVÍ EVROPY VE ŠVÝCARSKU

Po více než roce a půl se konaly mezinárodní závody. Od čtvrtka do neděle se konalo ve švýcarském Neuchâtelu čistě sprintové Mistrovství Evropy v orientačním běhu, současně jako 1. kolo Světového poháru. Hned ve čtvrtek se běžely smíšené sprintové štafety a český tým ukázal, že patří mezi favority - bral čtvrté místo.

Číst dál...

TOP 10 pro Tomáše Křivdu z Mistrovství světa juniorů

Na počátku července se konalo v okolí dánského Silkeborgu Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu. Na startu byli závodníci z 41 zemí světa (182 juniorů a 162 juniorek). Velké zastoupení měl oddíl K.O.B. Choceň, když Českou republiku reprezentoval Tomáš Křivda a Polsko Adrianna Biederman, Katarzyna Ciesiolka, Mikolaj Krawczynski a Jakub Kijak. Tito polští závodníci běhají na českých závodech v barvách choceňského oddílu. Nejlepšího individuálního výsledku dosáhl Tomáš Křivda hned na úvodním sprintu. Ten byl situován do zástavby rodinných domků na jihu Århusu, kde bylo velmi těžké udržet plynulost běhu. Ve velké konkurenci, v mapově obtížném závodě, si Tomáš doběhl pro 9. místo se ztrátou 13 sekund na medaili. Jednalo se o nejlepší výkon českého juniora na sprintu od roku 2013.

Číst dál...

CEYOC - Středoevropský pohár dorostu 2019

Po třech letech se CEYOC vrátil do České republiky, kde byl také založen. Jedná se o utkání dorosteneckých družstev států střední Evropy. Letos své týmy vyslalo šest  zemí. Německo, Polsko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko a Česká republika ve čtyřech kategoriích. Mladší dorost (D,H 16) a starší (D,H 18).

Číst dál...

První body do SP pro Tomáše Křivdu

Poprvé na Světovém poháru, poprvé mezi muži, poprvé mezi světovou elitou orientačního běhu. To vše zažil choceňský orientační běžec Tomáš Křivda na začátku října v České republice.

Číst dál...

O-ringen 2018 - jedinečný světový o-festival

To, že jsem měl letos možnost si zaběhat na O-ringenu byla jedna velká náhoda. Jestli to můžu lehce shrnout, tak to bylo asi takhle: Během cesty do Švédska, ve kterém letos trávím skoro celé prázdniny, jsem dostal zprávu od trenéra mého švédského klubu, že jestli chci tak můžu jet za 2 dny na O-ringen a odběhat si tam celou Elite tour v kategorii H20E. Kdo by na tohle řekl ne?

Číst dál...

Juniorské mistrovství světa je tady!

Aktualizováno 22.7.2018 10:15

Opět po roce se koná Juniorské mistrovství světa a opět český reprezentační dres oblékne i choceňský Tomáš Křivda. Letos se koná šampionát v maďarském Kecskemétu. V pondělí se běží klasická trať, v úterý sprint. Středa je dnem volným. Ve čtvrtek se poběží kvalifikace na krátkou trať a v pátek pak finále. Poslední závodní disciplínou jsou sobotní štafety a závěrečný banket.

Číst dál...

10Mila 2018 - Nynäshamn

Poslední dubnový víkend roku 2018 se v blízkosti švédského městečka Nynäshamn uskutečnil další ročník legendárního závodu 10Mila. Mezi přibližně 6000 účastníky se objevili i 4 zástupci K.O.B. Choceň a nejen v temném hvozdu se zdaleka neztratili.

Číst dál...

NORSKÉ LISTY II. – 10Mila olympijsky?

Studijně-sportovní angažmá Honzy Sháněla na dalekém severu pokračuje, tentokrát ve znamení příprav (aspoň občas) a nominačních bojů o pozice ve štafetách Nydalens SK na švédské 10Mile. Titulek by mohl téměř naznačovat důležitou pozici v A týmu, realita však bude trochu jiná. Jaká?

Číst dál...

Velikonoce mezi zídkami, olivami a ovcemi

Začalo to někdy na přelomu listopadu a prosince, při vyplňování tradičních anket na Worldofo (zahraniční web o OB). Každý z hlasujících je zařazen do slosování o startovné na zajímavé vícedenní dle vlastního výběru a cena tentokrát putovala do Chocně. A plán na Velikonoce tak byl jasný, sestava Láďa a Jana Semrádovi, doplněni o přátele z Opavy/Ostravy, cestovala do Chorvatska.

Číst dál...

NORSKÉ LISTY I. – Sněžné běhy

První polovinu letošního roku tráví Honza Sháněl studijně – orienťáckým dobrodružstvím na dalekém severu. Před začátkem (místní) sezony přichází krátké shrnutí norských slastí a strastí, s poznáním, že kvalitní zima nemusí znamenat medvědí spánek.

Číst dál...

Meeting Orienteering Venice 2017

Co potřebujete k báječné výpravě na MOV? 

1, Šílený nápad, že by bylo fakt super jet běhat do Benátek 
2, Po čase si na to vzpomenout 
3, Sehnat bandu stejně smýšlejících kamarádek (Jana Semrádová a Verča Chaloupková CHC, Klárka Nechanická OSN a Anet Nechutová SJI)
4, Vše zrealizovat (nejlépe si to zařídit tak, že vy se flákáte se školou v Rakousku a ostatní zařizují dopravu, startovné a ubytování) 
5, Vyrazit a užít si to na max!!!

Číst dál...

Boj o cenné kovy na Juniorském evropském poháru

Aktualizováno 6. 10. 2017

Minulý týden byla vydána nominace na letošní Juniorský evropský pohár (JEC), který se každoročně koná v tento podzimní čas. Na nominační listině nechyběl ani choceňský běžec Tomáš Křivda, který tak v rakouském Fürstenfeldu, letos již po několikáté, oblékl reprezentační dres a hájil tak barvy České republiky. Junioři a dorostenci mají na programu v pátek štafety, v sobotu klasickou trať a v neděli sprint.

Číst dál...

Výprava na Slovensko

Na přelomu června a července strávili Semrádovi jedenáct dní u našich východních sousedů. Nejdříve fandili českým závodníkům na EYOCu, pak výletovali a nakonec se zúčastnili závodů Tatry Orienteering.

 

Číst dál...

Tomáš Křivda debutuje na MS juniorů

Aktualizováno 19. 8. 2017

Téměř 340 závodníků z 38 zemí z celého světa se v tomto týdnu utkává v boji o mistrovské medaile. Juniorské mistrovství světa v orientačním běhu ve finském Tampere bylo zahájené. Právě kvůli těmto dnům junoři celý rok pilně dřeli, aby se mohli porovnat s orientačními běžci z celého světa. Mezi nimi nechybí i choceňský talent Tomáš Křivda, který byť věkem ještě dorostenec si vyběhl nominaci na JWOC.

Číst dál...

Trojité zastoupení na Mistrovství Evropy dorostu

Na letošním Mistrovství Evropy dorostu jsme měli trojité zastoupení. České barvy hajili ve starších dorostenkách W18 Jana Semrádová a v mladších dorostencích M16 Michal Švadlena. Polsko pak reprezentoval ve starších dorostencích M18 Mikolaj Krawczynski.

Číst dál...

10MILA - GLORY GLORY Finspångs

Sobota a neděle byla svátkem pro všechny houževnaté orientační běžce. Ve Švédském Göteborgu se konala legendární Tiomila. Mezi více jak 800 startujících týmů se neztratili ani borci z Chocně, kteří běželi za svůj místní švédský klub Finspångs. Z týdenního pobytu ve švédských lesích vytěžili naši mládežníci maximum a předvedli tak skvělé výkony za které se nemusí určitě stydět.

Číst dál...

Juniorské nominační závody ve Švédsku

Aktualizováno 26. 4. 12:30

Za dvojnásobné choceňské účasti se v jižním Švédsku v typickém skandinávském terénu východně od Göteborgu běží dnes a zítra nominační závody českého reprezentačního výběru na letošní juniorské mistrovství světa, které se koná v červenci ve finském Tampere. O premiérovou choceňskou účast na této vrcholné mládežnické soutěži se snaží Tomáš Křivda a Ladislav Semrád.

Číst dál...

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top