Juniorské nominační závody ve Švédsku

Aktualizováno 26. 4. 12:30

Za dvojnásobné choceňské účasti se v jižním Švédsku v typickém skandinávském terénu východně od Göteborgu běží dnes a zítra nominační závody českého reprezentačního výběru na letošní juniorské mistrovství světa, které se koná v červenci ve finském Tampere. O premiérovou choceňskou účast na této vrcholné mládežnické soutěži se snaží Tomáš Křivda a Ladislav Semrád.

 Na úterní dopoledne připravil reprezentační trenér Pavel Košárek se svými pomocníky z realizačního týmu nominační závod na klasické trati ve zvlněném terénu plném bažin, kamenů a srázků pro juniory o parametrech 10,3 km, 370 m převýšení a 14 kontrol. V těžkém závodě, nejen orientačně a fyzicky, ale i meteorologickými podmínkami (část závodu provázela sněhová vánice), podal výborný výkon věkem ještě dorostenec Tom, který obsadil třetí místo s nevelkým odstupem za vítězem. Bohužel tří větších chyb se nevyvaroval Láďa a v závodě obsadil 17. místo.

Výsledky s mezičasy / Fotky z občerstvovací stanice / Mapa (zatím stará) juniorů

Ve středu se ve stejném prostoru běžel nominační závod na krátké trati. Čtyřkilometrová trať juniorů byla velmi technicky náročná a tak se dost chybovalo a pořadí se neustále přesýpalo. Tomáš vyrobil hned na třetí kontrole více než minutovou chybu v dohledávce, ale výborným výkonem na dalších kontrolách, kde se již větších chyb vyvaroval, se posunul na 12. kontrole z hloubi startovního pole až na třetí místo, které udržel až do cíle s ani ne minutovou ztrátou na vítěze. Láďovi se opět moc nevedlo (na trati dokonce běželi několik kontrol s Tomem pohromadě) a nakonec skončil ve druhé desítce startovního pole.

Výsledky s mezičasyGPS záznam

Nominace na JWOC bude uzavřena v červnu po dráhovém testu a dvou závodech na českém území.

***

Oba choceňští závodníci se na závěr švédského soustředění zúčastní jednoho z nejprestižnějších orienťáckých závodů vůbec. V závodě desetičlenných štafet Tiomila (účast více tří stovek týmů pouze v hlavní kategorii) budou hájit barvy svého švédského klubu Finspangs SOK.

Foto: Český juniorský tým (Tomáš Křivda razící "občerstvovací" kontrolu při nominačním závodě na klasické trati) 

Facebook

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top