Východočeský pohár 2022

Z jarní části Východočeského poháru máme za sebou již čtyři kola.

Číst dál...

Krátký den 2022

Choceňská štafeta 13. na Krátkém dnu 2022.

Číst dál...

Mistrovství ČR v orientačním běhu – štafety a družstva

Druhý říjnový víkend patřil tradičnímu klubovému klání, které se uskutečnilo v lesích okolo Vidnavy. V sobotu byly na programu tříčlenné mužské a ženské štafety, v neděli se soutěžilo v sedmičlenných smíšených družstvech.

Číst dál...

Podzimní závody Východočeského poháru v orientačním běhu

Sezóna orientačního běhu se přehoupla do podzimní části a v měsíci září se konalo hned několik závodů, které se započítávají do žebříčku Východočeského poháru. První dvě kola uspořádal oddíl ze Studence v Borovnici a pro závodníky byly připraveny závody na krátké a klasické trati.

Číst dál...

Eurometeeng a SP v Itálii

Euromeeting, tradiční závody reprezentačních skupin jednotlivých států se konají za účelem seznamování se s terény budoucích Mistrovství světa. V roce 2023 to bude šampionát ve Švýcarsku, a proto se letos jednotlivé týmy sjely do švýcarského regionu Aletsch, aby se v rámci závodů Euromeetingu na krátké a zkrácené klasické trati, seznámili závodníci s lokalitou, kde bude připravované Mistrovství světa probíhat.

Číst dál...

MČR klasika

Mistrovství České republiky na klasické trati, která je královskou disciplínou orientačního běhu, se konalo v polovině září a pořadatelé využili pro závod lesy v okolí Jílového u Prahy. Závod byl rozložen do dvou dní, první den se konaly rozběhy, v neděli bylo finále. Do finále A se z choceňské skupiny probojoval Ladislav Semrád a Tomáš Křivda.

Číst dál...

Akademické MČR

V první polovině září proběhl v Olomouci a jejím okolí šampionát studentů vysokých škol. Akademické MČR se běželo ve dvou disciplínách – sprint a krátká trať. Nejlepšího výsledku dosáhl Ladislav Semrád, který vybojoval v lesním závodě na krátké trati bronzovou medaili.

Číst dál...

Skvělé výsledky na Českém poháru v Kladkách

Hned prvními závody v podzimní části sezóny orientačního běhu byly závody počítané do Českého poháru. Závody se uskutečnily v Kladkách a jednalo se o sobotní klasickou a nedělní krátkou trať. A závody to byly pro choceňské barvy velmi úspěšné.

Číst dál...

Příprava Tomáše Křivdy ve Skandinávii

Během letní přípravy využil Tomáš nabídku svého nového klubu Kalevan Rasti a hned po Mistrovství světa v České republice odcestoval do Skandinávie, kde se připravoval v nádherných finských terénech plných jezer kolem města Joensuu. V půlce srpna pak odletěl do švédského Idre, kde proběhlo 2. kolo Světového poháru.

Číst dál...

Choceňští orientační běžci úspěšně reprezentují i na hladkých běžeckých závodech

Členové K.O.B. Choceň se účastní i dalších běžeckých závodů a sbírají medaile

Číst dál...

MISTROVSTVÍ SVĚTA V ČESKU

Už v sobotu začne v Terezíně mistrovství světa v orientačním běhu! Do bojů se postaví i závodníci K.O.B. Choceň. Na startu sprintu a krátké trati se můžeme těšit na Tomáše Křivdu. Za polský tým se Hanna Wiśniewska postaví na start sprintových štafet, krátké trati, lesních štafet a klasické trati.

Číst dál...

Druhý šampionát, druhé zlato ... a stříbro k tomu

Hned dvě medaile si veze náš klub ze sobotního Mistrovství České republiky na krátké trati, které se konalo mezi kupkami horského lesa v jižní části masivu Kralického Sněžníku. Druhé zlato do své letošní sbírky přidal mezi muži Tomáš Křivda. Stříbro pak mezi ženami vybojovala Hanna Wiśniewska.

Číst dál...

Jiráskova stomílovka

Ke konci května absolvoval choceňský orientační běžec Ondřej Pešek závod na 100 mil. EDIT

Číst dál...

PRVNÍ MISTROVSKÉ ZLATO V HLAVNÍ KATEGORII PRO TOMÁŠE KŘIVDU A K.O.B. CHOCEŇ!

V sobotu se ve Šternberku běželo Mistrovství ČR ve sprintu a sprintových štafetách 2021. Tratě byly rychlé, ale zejména okolo augustiniánského kláštera i technické. Skvěle si s tratí poradil Tomáš, který zaběhl suverénně nejrychlejší čas a ze šampionátu si odvezl titul Mistra České republiky.

Číst dál...

MISTROVSTVÍ EVROPY VE ŠVÝCARSKU

Po více než roce a půl se konaly mezinárodní závody. Od čtvrtka do neděle se konalo ve švýcarském Neuchâtelu čistě sprintové Mistrovství Evropy v orientačním běhu, současně jako 1. kolo Světového poháru. Hned ve čtvrtek se běžely smíšené sprintové štafety a český tým ukázal, že patří mezi favority - bral čtvrté místo.

Číst dál...

Vojta králem Východočeského žebříčku

Mezi samými pesimistickými zprávami v poslední době, plné zákazů, příkazů a nařízení, unikla jedna velmi optimistická zpráva. "V našem oddíle máme novou orientační naději".

Číst dál...

Mistrovství republiky štafet a klubů 2019

Prestižní závody Mistrovství České republiky štafet a klubů uspořádal oddíl SK Praga v obci Tis u Blatna o prvním říjnovém víkendu za chladného a větrného počasí. Mužská štafeta stejně jako celé družstvo zaznamenaly svá nejlepší umístění v historii choceňského klubu.

Číst dál...

Poslední juniorské zlato pro Tomáše křivdu

V tradičním termínu ke konci září proběhlo Mistrovství České republiky v orientačním běhu na klasické trati. Pořadatelé TJ Tatran Jablonec nad Nisou umístili centrum závodu do Janova nad Nisou a závodilo se ve stejném prostoru jako na MČR na dlouhé trati v roce 2002.

Číst dál...

Štafetový víkend v Ještědské oblasti

O pořádání dvou štafetových závodů a sprintu se podělily oddíly ze severu čech - OOB TJ Turnov a Slavia LIberec orienteering.

Číst dál...

Jesenický maraton 2019

V sobotu 18.8.2019 se běžel již jedenáctý ročník Jesenického maratonu a tradičně s účastí orientačních běžců z Chocně.

Číst dál...

Facebook

Závody

Partneři

Autoneum CZIveco BusStarmon s.r.o.CHONETLESY ČRLabetaMěsto Choceň

 

Podporuje město Choceň a Pardubický kraj.

 

Back to Top